Kadıköy Saç Ekimi

Kilo Kaybı Ve Saç Dökülmesi Bağlantısı

Kilo kaybı ve saç dökülmesi bağlantısı, herhangi bir seviyede diyet ile zayıflama sürecinde olan kişilerin kimi zaman yaşayabilmekte olduğu durumlardan biridir. Her yaştan kişilerin özellikle kadınların sıklıkla yaşamakta olduğu saç dökülme sorununun başlıca harekete geçme sebeplerinden biri ise ani kilo vermelerdir.

Özellikle fazla kilolarından kurtulma amacıyla diyet yöntemine başvuran kişiler dengesiz beslenme ve yeteri kadar vitamin mineral gibi önemli besinlerin alınmaması sebebiyle saç dökülmesi problemiyle karşı karşıya kalmaktadır. Çünkü vücuttaki eksik mineral ve vitaminler vücutta gözle görülür veya görülemeyen pek çok hasarlara neden olabilir. Bu etkilerden gözle görünen olanları arasında başlıca gelenleri ise; saç dökülmesi, cilt hasarları ve tırnak kırılması olabilmektedir. Özellikle saç vitamini olarak da bilinmekte olan biyotin içerikli besinlerin tüketilmesi bu tür hasarlara karşı alınabilecek en iyi önlemlerden biridir. Bununla birlikte demir çinko ve B12 vitaminlerinin vücutta azalmamasına özen gösterilmelidir.

Kilo Kaybı Ve Saç Dökülmesi Bağlantısı | Hızlı Kilo Verme Sonrası Saç Dökülmesi

Dengesiz bir diyet programı eşliğinde hızlı ve sağlıksız şekilde kilo kaybedilmesi vücutta başta saç dökülmesi gelmekle birlikte pek çok olumsuz yan etkiye yol açmaktadır. Saç dökülmesinin temel sebeplerinden biri ise hormon seviyelerinde değişimlerin meydana gelmesidir. Kilo vermeye bağlı olarak hormon seviyelerinde görmekte olduğumuz ani değişiklikler saç tellerinin incelip, daha sonrasında ise dökülmesine sebep olmaktadır.

Çoğunlukla sağlıksız bir diyet kapsamında alınması gereken vitamin ve minerallerin alınmamaya başlanması var olan sağlıklı saçların dökülmesine yol açmaktadır. Bu aşamada kişiler beslenme programlarını yeniden şekillendirebilir veya vitamin takviyelerini uzmanların tavsiyesi eşliğinde göz önünde bulundurabilirler.

Ani vücut değişikliklerinden oldukça etkilenen saçlar oldukça büyük değer taşımaktadır. Sağlıklı vücut ve sağlıklı saçlar için mutlaka Demir, Çinko, Biyotin ve B12 bakımından zengin beslenme şarttır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.