Ağrısız Saç Ekimi

Ağrısız Saç Ekimi

Ağrısız saç ekimi saç ekim işlemi yaptırmayı planlayan kişilerin en çok merak ettiği ve göz önünde bulundurduğu noktalardan biridir. Çünkü cerrahi operasyon olsun veya olmasın gerçekleşecek herhangi bir estetik işlemde acısız ve ağrısız bir tedavi süreci yaşamak tüm danışanların ilk hedefidir.

İlk aşamada dışarıdan bakıldığında oldukça korkutucu görülmekte olan saç ekimi tedavisi, danışanları herhangi bir ağrı yaşayabilme olasılıkları sebebiyle caydırmaktadır. Bu noktada günümüzde oldukça gelişmiş olan anestezi teknikleri hem uzmanların işini kolaylaştırmakta hem de saç ekimi tedavisi görecek kişilere konforlu bir süreç sunmaktadır.

Ağrısız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Uzman ve deneyimli anestezi teknikerleri aracılığı ile son derece steril ve tam donanımlı kliniklerde hassas şekilde gerçekleştirilmesi gereken lokal anestezi yöntemi ile ağrısız saç ekimi işlemi gerçekleştirilmektedir.

Özellikle son yıllarda sıklıkla ve güvenle başarılı şekilde uygulanmakta olan iğnesiz lokal anestezi ve sedasyon ile anestezi tekniklerine rastlanmaktadır. İğnesiz lokal anestezi tekniğinde basınçlı bir sisteme sahip özel cihazlar eşliğinde işlem yapılacak bölgedeki deri altına lokal anestezik etken madde verilmektedir. Bu sayede kişinin vücuduna hiçbir iğne müdahalesi yapılmamakta ve iğneden, ağrıdan korkan danışanlar rahatlatılmaktadır. Neredeyse hiç ağrı hissetmeden lokal anestezinin gerçekleştiği bir diğer yöntem olan sedasyon ile lokal anestezide ise kişiye damar yolu üzerinden ilaç uygulaması yapılmaktadır. Bunun ardından acı eşiği düşük olan kişiye iğneli veya iğnesiz lokal anestezi uçları ile uygulama yapılmaktadır. Böylelikle konforlu bir ekim süreci başlamış olur.

Ağrısız ve Traşsız Saç Ekimi Yöntemi

Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin fazlası ile tercih ettiği traşsız saç ekimi yöntemi; ağrısız saç ekimi tedavi biçimlerinden biridir. Kişinin saç yapısına, genetiğine, anatomisine ve dış etmenlere bağlı olarak yaşamakta olduğu saç kaybına bir tedavi yöntemi olarak sunulmaktadır. Oldukça konforlu ve etkili olan bu saç ekimi tedavisi, ağrısız ve acısız olması sebebi ile de danışanlar tarafından sıklıkla başvurulan bir saç ekimi yöntemidir.