Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE Saç Ekimi nedir? Mevcut FUE saç ekim yöntemiyle beraber kullanılan ve saç ekiminin ikinci aşaması olan kanal açma aşamasının, değerli bir cevher olan safirden üretilmiş uçlar ile gerçekleştirilmesidir.

Mevcut FUE saç ekim yöntemiyle beraber kullanılan ve saç ekiminin ikinci aşaması olan kanal açma aşamasının, değerli bir cevher olan safirden üretilmiş uçlar ile gerçekleştirilmesidir.

Safir FUE saç ekimi yönteminde, klasik FUE yönteminin birinci aşaması olan kök alma işlemi ve son aşama olan ekim işlemi birebir aynıdır. Buradaki farklılık, ikinci aşama olan kanal açma işleminde lateral slit yerine elmas safir uçların kullanılmasıdır.

Safir FUE Saç Ekimi

Safir uçların tercih edilme sebebi slitten daha küçük olması, cildi deforme etkisinin en aza indirilmiş olması, mikro düzeyde kanal açılmasına olanak sağlaması hem daha sık hem de daha doğal sonuçların elde edilmesine katko sağlamasıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Saç, sakal ve kaş ekimi yolculuğunuz öncesi ve sonrası süreçlerde merak ettiğiniz konular hakkında sizleri hızlıca bilgilendirmek bizim için önemlidir. Sıkça sorulan sorularımızı incelediniz mi? Eğer daha fazlası hakkında bilgi almak isterseniz, dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz.

  • Saçlarınız Tıraş edilmez
  • Ekim sonrası iyileşme süreci normal ekime oranla yarı yarıya düşer.
  • Ekim bölgesi tıraş edilmediğinden dolayı anında hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  • Kanal açma işlemi yapılmadığından dolayı mevcut saçlarınız zarar görmez.
  • Normal Saç Ekimi yöntemine oranla santimetre kareye ekilen saç kökleri sayı bakımından iki katı daha fazladır. Böylelikle daha sık bir ekim ve daha da yoğun bir saç demektir.
  • Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Saç ekimi öncesi kişinin saçını uzatabildiği kadar uzatması istenir.Tam tıraşsız saç ekimi, özellikle uzun saçlı kadınlarda ve saçlarını 15-20 cm’den uzun kullanmayı tercih eden kişilerde tercih edilmektedir. Tam tıraşsız saç ekiminde de normal FUE tekniği uygulanmaktadır. Tam tıraşsız saç ekimi, özellikle normal ekimlerle kıyaslandığında uzun süre. Bu nedenle saç ekimi ekibinin planlamaya uyum sağlayabilecek, dokuyu bilen, tecrübeli, birikimli, donanımlı, etkin ve vicdanlı bireylerden oluşmalıdır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın!

Bölgesel tıraşlama çok fazla açıklığı olmayan 1000-1500 greft kök ihtiyacı olan ekimlerde uygulanmaktadır. Operasyon öncesinde ense bölgesinin en sık kısmından ufak bir alan tıraşlanarak, Sadece donör bölgenin ufak bir kısmında tıraşlaması yapılır.

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

-Daha Estetik, Daha Sağlıklı.

Safir Uçların kullanılması, hem sağlık hemde estetik açıdan güzel sonuçların alınmasını sağlar. Slit yöntemine göre daha mikro kanalların açılması iyileşmeyi hızlandırdığı gibi iz bırakmama konusunda da ciddi katkı sunar.

– Daha Doğal.

Elmas Safir uçların ön kısmı üçgen formu ile kanal açarken açıyı verme konusunda kolaylık sağlar ve daha doğal bir saç ekim görünümü gerçekleşir.

-Daha Sık Saçlar.

İstenilen saç sıklığını elde etme de elmas safir uçlar slit yöntemine göre çok küçük olmaları daha sık kanallar açmayı ve saç ekimi yaptıran kişilerin mutlu olacağı şekilde sık ve doğal bir sonuç ortaya çıkarır.

Detaylı bilgi için bize ulaşmanız yeterli!

Fue Saç Ekimi yönteminde klasik saç ekimi aşamaları ile birebir aynıdır. Saç köklerinin alınacağı donör bölge lokal anestezi ile hazır hale geldikten sonra, kişilerin saç yapısına göre uygun olan mikro motor uçları (0,7-0,9mm) ile saç köklerinin toplama işlemi gerçekleştirilir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.