Tıraşsız Saç Ekimi I Este Sağlık I Saç Ekim Merkezi Tıraşsız Saç Ekimi I Este Sağlık I Saç Ekim Merkezi
Tıraşsız Saç Ekimi

ESTE SAĞLIK Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız saç ekimi tekniğinin en büyük avantajı ise hastanın iş ve sosyal yaşamına ara vermesine gerek kalmadan saç ekiminin sağlanmasıdır. Saçın tıraş edilmesine gerek kalmadan, saç ekimi yapılabilen bu yöntemle kişi normal yaşamına dönüş yapabiliyor. Saç ekiminden önce hastanın doktor kontrolü altında, bilgisayar desteği ile saç analizi yapılır. Bu yapılan saç analizi sonrasında kişinin saçlarının yapısı, kalitesi, saç dökülme durumu, donör alanının yoğunluğu tespit edilir. Hastanın saçlarının uzunluğu belli bir seviyedeyken kafa üst derisinin ön saç çizgisinin tasarımı oluşturulur. Sonrasında ise donör bölgesine lokal anestezi işlemi uygulanarak kişinin ense bölgesi uyuşturulur. Sonrasında kişinin saç kökleri birer birer micro motor yöntemi ile zararsız bir şekilde alınır.

Alınan bu saç köklerinin ömrünü uzatabilmek ve saç yapısının kalitesini koruyabilmek için özel olarak hazırlanmış bir solüsyon içerisinde tekli, ikili ve üçlü gruplar halinde muhafaza edilir. Tıraşsız saç ekimi işlemi tamamlandıktan sonra saç ekimi yapılacak olan bölüme lokal anestezi uygulaması yapılır. Saç ekim işlemine kişiye özel olarak çizilmiş ön saç çizgisinden ekime başlanır. Bu işlemler kişinin saç derisine implant kalemi ile yapılır. Mevcut olan saçlarınızla birlikte saç ekiminiz bu işlem sayesinde tamamlanmış olur. Kısaca toparlayacak olursak ne kök alınan bölgede ne de kök ekimi olan bölgede makine işlemi yapılmaz. Diğer yapılan saç ekimi yöntemlerine göre daha konforlu ve daha estetik bir görüntüye hasta kavuşmuş olur. 

Tıraşsız Saç Ekiminde İyileşme Süreci Nasıldır?

Tıraşsız saç ekimi sonrasın da yara ve kabuklanma süreci, bireyin kendi saçları ile kamufle edildiğinden sosyal hayata dönüş süreci hızlı olur. Saç ekimi işleminden sonraki 5-6 gün boyunca kabuklanma ve kabukların dökülme süreci yaşanır. 15-20 gün arası şok etkisi denilen dökülme evresi yaşanır. Yaklaşık 3.aydan sonra yeni saçlarınız çıkmaya başladığınızı söyleyebilmek mümkündür. 6.ay sonrası ile ekilmiş olan saç köklerinizin neredeyse yarısından fazlasının çıktığını görebilirsiniz.

İletişim Formu
close slider


Open chat
Yardıma İhtiyacınız mı var ?