Tıraşsız saç Ekimi

Artık günümüzde saçlar kesilmeden, tıraşsız FUE tekniği ile saç ekimi operasyonu uygulanabilmektedir. Daha çok bölgesel dökülmelerde yani ön bölge veya sadece tepe (verteks ) bölgesinde dökülme yaşayan kişilerin tercih ettiği yada tıraş ettirmek istemeyenlerin tercih ettiği bir yöntemdir.

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

• Saçlarını uzun kullanan kişiler saçlarını kestirmeden, kısa saç fobisi yaşamazlar. • Operasyon sonrası saç ektirdiği anlaşılmadan günlük yaşantısına devam eder. • Operasyon sonrasında mevcut saçları ile ekim yapılan bölge gizlenerek saç stilinden vazgeçmek istemeyen kişiler için idealdir. • Donör (ense) alandaki görüntüyü hızlı bir şekilde ortadan kaldırır. • Gündelik yaşama dönüş çok daha hızlı gerçekleşir. • Kadınların saçlarını ortalama bir boyuta getirmek için senelerce beklemesinin önüne geçilmiş olur. • Saçlarını erkek tıraşı yaptırmak istemeyen kadınlar için uygun bir tekniktir. Tıraşsız saç ekimi ihtiyacı, kişinin açıklık alanı ve saç sıklığına göre belirlenir. Este Sağlık Grubu olarak birinci önceliğimiz traşlı FUE saç ekimi tekniğidir. Çünkü bu sayede daha fazla kök elde edilerek tüm açık alanlara girilebilir. ve daha konforlu bir operasyon gerçekleşir. DHİ Saç ekimi tekniğini daha çok sıkılaştırma operasyonlarında tavsiye ederiz. Kişi tam dökülme yaşamamış ise veya saçlarını tıraş ettirmek istemiyorsa bu teknik idealdir. Fakat tam kellik durum var ise Este Sağlık olarak tavsiye edilmez. DHİ Saç Ekimi tekniği için uygun olup olmadığını kişin mevcut saç yapısı belirler. Burada teşhisi doğru belirlemek en önemli noktadır.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Tıraşsız saç Ekimi 2 ayrı şekilde yapılır

1.Bölgesel Tıraşlama:

 Bölgesel tıraşlama çok fazla açıklığı olmayan 1000-1500 greft kök ihtiyacı olan ekimlerde uygulanmaktadır. Operasyon öncesinde ense bölgesinin en sık kısmından ufak bir alan tıraşlanarak, Sadece donör bölgenin ufak bir kısmında tıraşlaması yapılır.

2.Tam Tıraşsız Saç Ekimi:

Saç ekimi öncesi kişinin saçını uzatabildiği kadar uzatması istenir.Tam tıraşsız saç ekimi, özellikle uzun saçlı kadınlarda ve saçlarını 15-20 cm’den uzun kullanmayı tercih eden kişilerde tercih edilmektedir. Tam tıraşsız saç ekiminde de normal FUE tekniği uygulanmaktadır. Tam tıraşsız saç ekimi, özellikle normal ekimlerle kıyaslandığında uzun süre. Bu nedenle saç ekimi ekibinin planlamaya uyum sağlayabilecek, dokuyu bilen, tecrübeli, birikimli, donanımlı, etkin ve vicdanlı bireylerden oluşmalıdır.

Önce Sağlık,Doğallık.

bizi Tercih Edenler Mutlu.
Neden este Sağlık ?
Tam Teşekküllü Hastane 

Tüm operasyonlarımız tam teşekküllü JCI belgeli ve akredite olmuş hastanelerde yapılmaktadır.

%100 Başarı ve mutlu hastalar

Bizi farklı kılan işimize olan aşkımız operasyonların her aşamasında ayrı bir emek ayrı bir özveri gösterildiğinde başarı ve mutluluk kaçınılmaz olur.

Hijyen ve Sterilizasyon

Este Sağlık olarak Hastanelerimizde hijyen ve sterilizasyon kuralları tam olarak yapılır. Kullanılan malzemeler tek kullanımlıktır.

Ağrısız Anestezi

Operasyonlarımızda arasız anestezi cihazı kullanılarak ağrı ve acı hissetmezsiniz.

Ömür boyu Garanti ve Ömür boyu tıbbi destek

İşimizin daim arkasında ve takipçisiyiz. Verdiğimiz talimatlara uyulduğu takdirde tüm işlemlerimiz ömür boyu garantilidir.

saç ekim merkezi