Kartal Saç Ekimi Merkezleri

Kafa Tepesinde Saç Dökülmesi

Kafa tepesinde saç dökülmesi durumu aynı zamanda erkek tipi saç dökülmesi şeklinde adlandırılmaktadır. Bu saç dökülmesi şekli tepe ve ön kısmından başlayıp zamanla tüm üst ve arka kısma yayılmaktadır. Erkeklerde en önemli dökülme sebebi dihidro testosteron hormonunun saç şekline zarar vermesi, köke istenen miktarda kan gidememesi ve besin maddelerinin köke yeterli düzeyde ulaşamaması sonucu görülmektedir. Yeterince beslenemeyen saç kökü, dihidro testosteron hormonunun tahrip edici etkisiyle zayıflar ve dökülür.

Kafa Tepesinde Saç Dökülmesi : Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Androgenetik Alopesi olarak adlandırılmakta olan bu dökülme biçiminin temelinde bir genetik yatkınlık bulunmaktadır. Bunun yanı sıra hormonların (testosteron, dihidro) da etkisinin oldukça büyük olduğu görülmektedir. Yani genetik olarak sizlere geçmiş olan beş alfa redüktaz adı verilen enzimlerin yoğunluğuna bağlı olarak kelleşme ve dökülme durumu ortaya çıkmaktadır. Buna bağlı olarak dış etkenler de olumsuz şekilde etken sağlayarak dökülme hızına yön vermektedir.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç dökülmesi tedavisinde birçok madde kullanılmaktadır. Bu maddeler en temel görevleri ile saç kökünü ve hücreleri yenileme ve güçlendirme hedefi taşımaktadır. Köke zarar veren maddelerin engellenmesi ve kök beslenmesinin artışı, dökülmeyi durdurur ve tüyleşmiş zayıf saçlarda kalite artışı sağlamaktadır. Bu aşamada kişinin anatomisine, analizlere ve kişinin hedeflediği görüntüye bağlı olarak en doğru saç ekim tedavisi yönteminin belirlenmesi, alınacak sonuç açısından oldukça önemlidir.

Kadınlarda Erkek Tipi Saç Dökülmesi Tedavisi

Minoksil, Finasterid gibi dünyanın genelinde kullanımı kabul edilmiş olan birtakım maddeler kafa tepesinde saç dökülmesi durumunda uzmanlar tarafından önerilmekte ve tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra son dönemde oldukça kullanımı yaygınlaşan PRP ve Mezoterapi gibi saç tedavisi yöntemleri özellikle kadınlarda olumlu sonuca kolay ve hızlı şekilde ulaşmada tavsiye edilmektedir.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.