Çekmeköy Saç Ekimi

DHI Tekniği Yararlı Mı

DHI Tekniği yararlı mı sorusuna cevap alabilmek için ilk aşamada bu yöntemin kişilere uygunluğu belirlenmelidir. Kişinin anatomik yapısı ve genetiği gerekli analizler ile göz önünde bulundurularak DHI Tekniği’nin olumlu ve istenilen sonucu verip veremeyeceği anlaşılabilir.
DHI Saç Ekimi yönteminin en büyük avantajı var olan saçlara zarar vermeden saç aralarındaki boşluklara odaklanarak daha sık ve daha doğal bir saç ekimi imkanı sunmasıdır. Klasik tekniklere oranla iyileşme süreci hızlı olduğu için normal hayata en kısa sürede geri dönebilen kişiler için DHI Tekniği yararlı mı sorusuna verebileceğimiz cevap kesinlikle evettir.

Saç ekimi yöntemleri arasında sıklıkla tercih edilmekte olan DHI yönteminden maksimum verim ve olumlu sonuç alabilmek için yapılması gereken birtakım hazırlıklar mevcuttur. Öncesinde bilgisayar destekli saç analiziniz yapılarak saç tellerinin yapısı, kalitesi, saç dökülme potansiyeliniz, donör alanınızın yoğunluğu ve eklenebilecek greft sayısı hesaplanmaktadır. Buna bağlı olarak belirlenen saç ekimi tedavi süreciniz sizler için başlamaktadır.

DHI Saç Ekimi Nedir | DHI Tekniği Yararlı Mı ?

Açılımı Direct Hair Implantation yani Direkt Saç Ekimi olarak bilinen DHI Yöntemi; dünyada en gelişmiş ve son teknolojik yöntemlerden biridir. Kalem Tekniği olarak da adlandırılmakta olan bu yöntem medikal kalemler dediğimiz özel kaleme benzer cihazlar ile gerçekleştirilmektedir. Ucunda küçük bir boşluğu, alanı olan yerlere greftlerin yani saç köklerinin tek tek yerleştirilmesi suretiyle ekim işleminin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Uzman doktorlar tarafından açık olan alanlara donör bölgeden alınan saç kökleri hedef bölgeye kanal açılmadan özel DHI kalemi ile tek tek transfer edilmektedir. Bu yöntemin en büyük yararlarından biri ise kanal açılmaması sebebi ile herhangi bir kesme işlemi yapılmadan ve cilt herhangi bir yaralanma almadan işlem en konforlu şekilde tamamlanmaktadır. Bu sayede işlem sonrasında ciltte kanama, kabuklanma, morarma ve ödem olumsuz durumlar meydana gelmeyerek oldukça doğal ve sık saçlara kişiler kavuşmaktadır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.