Teknolojinin ilerlemesi ile beraber saç ekim yöntemlerinin gelişmesi sonucunda, tıraşsız saç ekimi mümkün bir hale gelmiştir. Bu yöntemde donör bölgeden alınan saç kökleri, ekimin yapılacağı bölgeye saçlar tıraş edilmeden ekilmektedir. Özellikle kişinin fiziksel görünümünü korumak amacıyla uygulanan bu yöntem, pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Ancak tıraşsız saç ekimi herkes için uygun değildir. Eğer geniş bir alan için 3000 grefften daha fazla saç kökü kullanılacak ise bu yöntem uygulanamamaktadır. Bu açıdan çok fazla sayıda saç kökünün aktarılmadığı saç ekim işlemlerinde tercih edilmektedir. Bu işlem sayesinde ise kişiler hem doğal bir görünüm elde edebilmekte hem de ameliyat sonrasında sosyal hayatına kısa bir süre içerisinde devam edebilmektedir. Ancak tıraşlı saç ekimi operasyonundan daha uzun süren bu yöntem, uygulanması açısından da daha zor bir özelliğe sahiptir. Bu sebepten dolayı deneyimli ve uzman olan bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.

Tıraşsız Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Her ne kadar tıraşsız saç ekimi süreci pek çok olumlu özelliğe sahip olsa da bu işlemin uygulanabileceği kişiler sınırlıdır. Bu işlem için uygun olan kişiler ise şu şekildedir:

2000 grefte kadar saç kökü ihtiyacı olan erkekler ve kadınlar
DHI ile saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler
Ense bölgesindeki saç uzunluğu en az 8 ve 10 santimetre arasında olan erkekler
Saç seyrelmesi için saç sıklaştırma yolu ile saç ekimi yaptıracaklar
İkinci veya üçüncü saç ekimi operasyonu geçirecek olan kişiler

Tıraşsız Saç Ekimi Avantajları

Saç seyrelmesi için tıraşsız saç ekimi yönteminin tercih edilmesi birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Öncelikle bu işlemde saç kesimine ihtiyaç duyulmamaktadır. İşlem, saçların uzun olduğu zamanlar yapıldığı için görünüm açısından herhangi bir değişim meydana gelmemektedir. Böylelikle bu yöntem sayesinde kişiler doğal görünümlerine kavuşmayı beklemek durumunda kalmamaktadır. Bir diğer avantajı ise tıraşlı saç ekimi yöntemine kıyasla, bu yöntemin daha kısa bir iyileşme sürecine sahip olmasıdır. Yaklaşık olarak 1 hafta veya 10 gün içerisinde saç ekimi sonrasında ortaya çıkan izlerin tamamı kaybolmaktadır. Özellikle saç ekim işlemi sırasında kullanılacak olan saç kökü sayısı ve işlemin yapılacağı alanın daha dar bir alan olması iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Ayrıca sadece erkekler için değil kadınlar için de bu yöntem uygulanabilmektedir. Özellikle kadınların saçları daha uzun olduğu için saç ekiminin yapıldığı alan, saçlar ile kamufle edilmektedir. Bu açıdan fiziksel görünüme dair herhangi bir değişim oluşmamaktadır.

 

Tıraşsız Saç Ekimi Öncesi Ve Sonrasında Bilinmesi Gerekenler

Tıraşsız saç ekimi operasyonunun gerçekleşmesinden önce doktor ile bir görüşme yapılmaktadır. Görüşmede, bu yöntem için uygun olup olmadığınız belirlenmektedir. Eğer yönteme uygun bir adaysanız, işlem ile ilgili sizlere bilgiler verilecektir. Aynı zamanda bu aşamada saç ekiminin çizgisi de belirlenmektedir. Saçlarınız gerekli olan uzunluğa sahip değilse, saçlarınızın uzaması beklenmektedir. Bu açıdan ortalama olarak bu uzunluk yedi santimetredir. Ayrıca operasyondan önce kanama riskini en az seviyeye indirmek için doktor gözetiminde kan sulandırıcı ilaçlar bırakılmaktadır. Yine operasyondan bir hafta önce kafein ve türevlerinin; bir ay önce ise alkol ve sigara gibi ürünlerin bırakılması gerekmektedir. Operasyon gününde ise saçlarınızın tamamen yıkanarak, saç ekiminin yapılacağı bölge sterilize edilmektedir. Ardından saç kökleriniz toplanarak saçların ekileceği alanda kanallar açılmaktadır. Sonrasında ise alınan saç kökleri bu alana ekilmektedir. Bu işlemin istenilen sonuçlara ulaşabilmesi ve başarılı olması içinse alanında uzman kişilerle çalışmak gerekmektedir. Bu açıdan Este Sağlık Saç Ekim Merkezitıraşsız saç ekimi konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Este Sağlık Saç Ekim Merkezi ile yapılan saç ekimi sonrası süreçleri işlem öncesinde başlamaktadır. Doğru analizler ve sistemli planlamalar ile konforlu bir işlem sunulmaktadır. Bu merkez, hastalarının sağlığına büyük bir önem vermekte ve bunun için sağlık geçmişlerini araştırmaktadır. Operasyon öncesinde gerekli olan tüm kan tahlilleri basit bir kit ile değil hastane laboratuvarında yapılmaktadır. İşinde uzman olan doktorları ile uzun sürelerin getirdiği deneyimler sayesinde hastalarına özel hizmetler sunmaktadır. Tıraşsız saç ekimi sonrasının ilk 10 günü kritik olduğu içinse hastalarından bu süreç boyunca fotoğraflar isteyerek tedavi sürecini yakından takip etmektedir. Böylelikle olası bir risk durumunda erken müdahale yapılarak olumsuz durum ortadan kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.