Sürekli gelişen Saç Ekimi dünyasında “Safir tekniği” gerçek bir mücevherdir. Popülaritesinin nedeni, sonuçların uzun süre kalıcı olması, seans sayısının az olması, doğal görünümlü saç çizgisi görünümüdür. Bu blogda, Safir Saç Ekimi hakkında en sık sorulan sorulardan bazılarını cevaplayacağız. Tek seansta harika kalıcı sonuçlar elde edilir. Ayrıca bu yöntem sık ekime izin verir ve dolayısıyla dar alanlarda bile mükemmel sonuçlar elde edilir.

Safir FUE Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

18-80 yaş arası bay ve bayanlar Safir FUE saç ekimi yaptırmaya uygundur. Saç ekimi adayı sabırlı olmalı, yüksek tansiyon, şeker hastası olmamalıdır. Ayrıca sağlık durumları iyi olmalı ve öncelikle kronik rahatsızlıkları kontrol altına alınmalıdır.

Safir FUE Saç Ekimi Öncesinde Neler Yapılmalıdır?

sigara ve alkol tüketiminden uzak durmalıdır. Bu ikisinin iyileşme süresini azalttığı ve greftlere zarar verdiği bulunmuştur. Aspirin vb. gibi kan sulandırıcı ilaçlar alıyorsanız, bir süreliğine durdurmak için doktorunuza danışın ve onay alın. Ameliyat döneminde kan sulandırıcı ilaç kullanımı kanama riskini artıracaktır. Ameliyat günü, düzenli kullansanız dahi saç ürünleri uygulamamaya özen gösterin. Bunun yerine saçınızı yıkayıp kurulayın.

Safir FUE Ekim İşleminde Kaç Seansa İhtiyaç Vardır?

Safir bıçak uçları sayesinde tek seansta 4000 greft uygulanabilir. Çoğu durumda, tüm süreç 6 ila 8 saatlik tek bir seansta tamamlanır. İşlemin süresi kullanılacak greft sayısı, saç ekimi yapılacak bölgenin genişliği gibi faktörlere bağlıdır.

Safir FUE Saç Ekimi  Süreci Nasıl Olur?

Hastaya sedasyon yapılır ve donör bölgeden FUE tekniği kullanılarak greftler tek tek toplanır. Çoğunlukla kafa derisinin arkasındaki donör bölge olarak kullanılır. Kafa derisinin arka kısmında yeterli kıl olmadığı nadir durumlarda farklı bir bölge seçilir. Alıcı alanda mikro kanallar açılır ve kanal açma aşamasında safir uçlu bıçaklar kullanılır. Mikrokanallar açıldıktan sonra ekim başlar ve yeni açılan kanallara greftler tek tek yerleştirilir. Tıraşsız safir ekimi, sadece donör bölgedeki saçların traş edildiği kadınlar tarafından tercih edilir, böylece saç ekimi tedavisi maruz kalmadan gerçekleştirilir.

Estetik açıdan hoş bir görünümün keyfini çıkarabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.