Kartal Saç Ekimi

Teknolojik gelişmelerin artmasıyla beraber saç dökülmesi tedavilerinde büyük bir ilerleme kaydedilmiştir. En yaygın olan yöntemlerden biri olan FUE saç ekim yöntemi ise, safir uçlu aletler kullanılarak daha da başarılı bir hale getirilmiştir. Safir FUE saç ekim yönteminde kullanılan materyaller doğal safir kristalinden üretilmektedir. Bu yöntem cilt dokusuna herhangi bir şekilde zarar vermediği için pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca dokuya zarar verilmediğinden ötürü kanama oranı oldukça azdır ve iyileşme süresi daha hızlıdır.

Safir FUE saç ekim yönteminin en önemli özelliklerinden biri, saç derisine küçük kanallar açılması sonucunda kabuklanma oranını en az seviyeye indirmesidir. Bu sayede hastalar daha konforlu bir iyileşme süreci geçirmektedir. Aynı zamanda bu kanalların küçük olması, operasyon sonrasında kapanmasını da kolaylaştırmaktadır. Safir tekniği sayesinde kanalların daha sık açılması ise saç ekiminin daha doğal görünmesine neden olmaktadır.

 

Safir FUE Ve Klasik FUE Farkları Nelerdir?

Klasik FUE yönteminde kullanılan aletlerin uçları metal slitten üretilmektedir. Buna karşın adından da anlaşılacağı üzere Safir FUE saç ekim yönteminde safir uca sahip aletler kullanılmaktadır. Safir uçların kullanılması ise daha az titreşime neden olmaktadır. Bu sayede travma ve doku hasarı riskleri en az seviyeye indirilmektedir. Aralarındaki bir diğer fark, Safir FUE tekniği ile daha sık ekimin yapılabilmesidir. Bu durum ise ileri bir seviyede saç dökülmesi olan kişiler için büyük avantajlar sağlamaktadır. Klasik FUE saç ekiminde deri altına daha fazla sıvı enjekte edilerek kanal açılmaktadır. Buna karşın Safir FUE yönteminde durum tam tersidir. Aynı zamanda ödem düzeyi de daha düşük olduğundan ötürü işlem sonrasında konforlu bir iyileşme süreci yaşanılmaktadır.

 

Safir FUE Saç Ekim Aşamaları Nelerdir?

Safir FUE saç ekim yönteminde izlenilen birkaç adım mevcuttur. Bu aşamaların ilkinde saç ekim operasyonu planlaması vardır. Bu açıdan doktor tarafından saç ekim planlaması yapılmaktadır. Böylelikle ekim yapılacak alan, saç dökülme derecesi ve greft sayısı belirlenmektedir. Ayrıca bu aşamada sağlık sorunları ile ilgili konular da konuşulmaktadır. Böylelikle operasyondan önce bırakılması gereken ilaçlar belirtilmektedir. Ardından lokal anestezi yardımıyla donör bölgeden saç kökleri tek tek alınmaktadır. Saç köklerinin ekileceği bölge hazırlandıktan sonra ise safir uçlu bıçaklar ile kanallar açılmaktadır. Son aşamada ise açılan kanallara greftler yerleştirilmektedir. Safir FUE saç ekim operasyonunun ardından saçlar ilk 2 ila 3 hafta içerisinde dökülmektedir. Ancak bu dökülmenin yaşanmasından 6 ay sonra kalıcı ve sağlıklı saçlar çıkmaya başlamaktadır. Operasyonun 1.yılından sonra ise istenilen görünüme kavuşulmaktadır.

 

Safir FUE Saç Ekim Yönteminde Önemli Detaylar Nelerdir?

Hızlı bir iyileşme sürecinin yaşanması için dikkat edilmesi gerekilen birkaç önemli nokta vardır. Bu açıdan operasyon öncesinde doktorunuzun verdiği tavsiyelere uygun hareket etmeniz gerekmektedir. Safir FUE saç ekim operasyonu sonrasında ise ilk 10 gün boyunca kafanızı çarpmamalı ve herhangi bir yüzeye sürtmemelisiniz. Bunun için ilk günlerde fermuarlı ya da düğmeli kıyafetler giymekten kaçınmalısınız. Doktorunuz tarafından verilen ilaçları düzenli bir şekilde kullanmanız da büyük bir önem taşımaktadır. Bu sayede daha hızlı ve daha konforlu bir iyileşme süreci geçirirsiniz. Aynı zamanda ilk 15 gün boyunca aşırı terlemekten de kaçınmanız gerekmektedir. Bu sebepten dolayı yüzme, hamam, ağır egzersizler ve sauna gibi etkinliklerden uzak durmalısınız. Ancak operasyondan 1 ay sonra bu aktivitelere geri dönebilirsiniz. Gerekli olan önlemleri almanızın yanı sıra Safir FUE saç ekim işlemini gerçekleştirecek olan doktoru da iyi seçmeniz gerekmektedir. Bu sebeple Este Sağlık Saç Ekim Merkezi, sizlerin ihtiyacı olan saç ekim tekniklerini en iyi şekilde uygulamaktadır. Este Sağlık Saç Ekim Merkezi’nin işinde uzman ve deneyimli ekibi, saç ekim sürecini doğru ve sistematik bir şekilde planlamaktadır. Plan süresince sağlık geçmişinin göz önünde tutulması sayesindeyse başarılı operasyonlar gerçekleştirilmektedir.

Saç ekiminin sonrasındaki süreç de büyük bir öneme sahip olduğu için Este Sağlık Merkezi, bünyesindeki tecrübeli doktorları ile bu süreci takip etmektedir. Bu sayede olası bir durumda meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluk engellenmektedir. Steril bir çalışma ortamı sunmasının yanı sıra kaliteli hizmetler sunarak hastalarının kısa bir süre içerisinde gündelik hayatlarına dönmelerine de yardımcı olmaktadır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.