Saç mezoterapisi, saç büyümesi ve gelişimi için gerekli olan vitaminler, mineraller (kalsiyum, iyot, manganez, bakır, çinko, selenyum, demir, potasyum), amino asitler ve yüzey genişleticileri içerir. Mezoterapi kafa derisi ve saç üzerinde oldukça etkilidir.

Modern kozmetikte çeşitli saç problemlerini çözmek için en çok kullanılan uygulamalardan biri olarak kabul edilir. Bu uygulama birçok sorunu çözebilir. Hareketsiz saç köklerini uyandırır, besler ve kepeği giderir. Mezoterapi, deneyimli bir terapist tarafından yapılan saç tedavisi yöntemidir.

Saç Mezoterapisinin Faydaları Nedir?

Başlıca avantajı saç köklerini besleyerek saç dökülmesini önlemektir. Bu yöntem ile mevcut saçların kafa derisine daha sıkı yapışmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda daha canlı ve taze saçlara kavuşabilirsiniz. Saç mezoterapisi, kafa derisindeki hücreleri uyararak çalışır. Bu sayede saçlar daha dolgun, elastik ve güçlü hale gelir. Ayrıca saç derisindeki kan miktarını düzenlemeye yardımcı olur ve saçları besleyerek daha güçlü hale getirir.

Saç bakım tedavisi uygulamak, cildin uykulu saç köklerini yeniden canlandırmaya yardımcı olacaktır. Kepek, birçok insanın hayatını etkileyen ve yaşam kalitelerini düşüren bir olgudur. Piyasada şampuanlar ve kepek önleyici karışımlar da dahil olmak üzere pek çok ürün bulunmaktadır ancak tam kalıcı bir etki elde etmek imkansızdır. Saç tedavisi yönteminin uygulanması kepekle mücadelede iyi bir çözümdür.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.