Saç Ekimi Sonrası Vitamin

Saç Ekimi Sonrası Vitamin

Saç ekimi sonrası vitamin ve gıda takviyeleri sürecin en önemli basamaklarından biridir. Gerçekleştirilen saç ekimi yöntemini desteklemek ve etkisini artırmak için uzmanlar hastalara süreç sonrasında kullanımına başlanacak belirli vitamin takviyeleri sunmaktadır.

Hastanın saçının büyümesi için gerekli vitamin, aminoasit ve mineral takviyelerinin yapılması gereklidir. Bunların başında Demir, Çinko ve Biyotin ve B12 takviyeleri gelmektedir. Bu vitamin takviyeleri genel olarak hastaların saçlarının daha gür daha kalın ve daha sağlıklı şekilde çıkarak olumlu sonuç elde edilmesinde fayda sağlama amacı taşımaktadır.

Saç Ekimi Sonrası İlaç Takviyesi

İlk 1-1,5 aylık süreç boyunca kullanılması için uzmanlar tarafından sizlere verilen belirli vitamin takviyeleri bulunmaktadır. Daha sonrasında yani 6 aydan itibaren ise bu tür vitamin takviyelerinin kullanımına devam edilmesi hastanın tercihine bırakılmaktadır. Sürecin devamında bu tür vitamin takviyeleri saçı beslemeye yaramakla birlikte kullanımı zorunlu değildir.

Vitamin takviyeleri ağızdan alınmakla birlikte ampül şeklinde de temin edilerek saç derisine uzmanlar tarafından uygun görüldüğü takdirde kullanılabilmektedir.

Saç Ekimi Sonrası : Saç Ekimi Sonrası Vitamin

Günlük hayatta saç ekimi tedavisi yaptırmamış olan normal kişiler de saçları için kullanacağı ürün ve takviyelere dikkat etmek durumundadır. Bunun yanı sıra seç ekimi tedavisi görmüş olan kişiler saç ekimi sonrası süreçte deri altında çıkmayı bekleyen saç köklerinin daha güçlü ve canlı şekilde çıkmalarını desteklemek adına saç ekimi sonrası vitamin kullanımını göz ardı etmemelidirler.

Saçlarımızın içerisinde gözümüzle görmediğimiz ince telli tüy gibi olan saç köklerimiz bulunmaktadır. Onları biraz daha belirginleştirmek güçleştirmek için işte ne kadar PRP ve Mezoterapi uygulamaları tavsiye edilse de aynı zamanda vitaminlerle de desteklemek mümkündür.
Daha canlı ve parlak saçların görünümü için kullanılabilecek vitamin takviyeleri ve medikal saç bakım ürünleri için saç ekimi yaptırdığınız uzmanınıza detaylı şekilde danışmayı ihmal etmeyiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.