Saç Yapısı

Başarılı saç ekimi sonuçları için, akılda tutulması gereken birkaç şey vardır. Bunlardan ilki uygulamanın işlevselliğidir. Doktorun tavsiyelerine göre uygulandığında en başarılı sonuçlar alınabilir. Hastalar ayrıca olumlu sonuçları artırmak için ellerinden geleni yapmalıdır.

Bir yaranın ne kadar çabuk iyileştiği, proteinlerin vücutta ne kadar hızlı hareket ettiğine bağlıdır. Ameliyattan sonra yeni saçlar çıktıkça vücut hasarlı saçları onarmaya çalışır. Bu aşamada hastanın proteine ihtiyacı vardır. Ameliyattan sonra hastalar saç büyümesini teşvik etmek için ev yapımı saç esansları veya maskeler kullanabilirler. Saç ekimi sonrası süreç bütünlük ve çaba gerektiren bir süreçtir.

Hem doktor hem de hasta tarafından büyük çaba gerektiren bu süreç mümkün olan en iyi şekilde yapılmalıdır. Ancak hangi kurallara uyulacağı, nelerden kaçınılacağı ve sürüden sonra ne yapılacağı tamamen hastaya bağlıdır. Ameliyattan sonra hastaların dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır.

Saç Ekimi Sonrası Sigara Kullanımı Uzmanlar Tarafından Önerilmez.

Çünkü ameliyattan sonra sigara içmek yara iyileşmesini önemli ölçüde uzatır. Bunun yanı sıra kafa derisine greft yapışma oranını azaltır. Ayrıca saç ekiminden önce de sigara kullanımı bırakılmalıdır. Bu açıdan saç ekiminden en az 10 gün önce ve bu işlemden sonra en az 2 hafta sigara içmemelisiniz. Bu yüzden başarı şansınızı en üst düzeye çıkarmak için ameliyattan önce mümkün olan en kısa sürede ve tedaviden sonra mümkün olduğunca en uzun sürede sigara içmeyi bırakmalısınız. Çünkü sigara içmek kandaki oksijen miktarını azaltır. Vücut dokularına gereğinden az oksijen verilmesi bazı ameliyatları ortaya çıkarmakta ve yenilenmesi gereken dokuların iyileşme sürecini bozmaktadır. Ayrıca saç köklerinin yeterince güçlenmemesi ve büyümenin yavaşlaması, saç ekimi sonrası sigara içmenin nedenlerinden biridir. Sigara kullanımı ve alkol kullanımının bırakılması sonucunda ise başarılı sonuçlar elde edilir.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.