Anadolu Yakası Saç Ekim Kliniği

Saç Ekimi Kaç Yaşına Kadar Yapılır

Saç ekimi kaç yaşına kadar yapılır sorusu Saç Ekim Tedavisi görmek isteyen hastaları ilgilendirmektedir. Ayrıca uygulamadan önce en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Genel olarak saç ekimi yaş aralığını 20 ila 75 yaş olarak belirtebilmekteyiz.

Erkek veya kadın fark etmeksizin saç dökülme oranının dışarıdan görülme oranı göz önünde bulundurulmalıdır. Bakıldığında, %30-%35’lik bir boyuta ulaşması aşamasında saç ekimi tedavisine başvurmanız tavsiye edilmektedir. Ergenlik dönemini takiben yani 20’li yaşlardan sonra çok hızlı bir şekilde dökülmeler görülmeye başlamış olabilir. Bu noktada sizler de saç ekimi tedavisi için uygun bir aday olabilirsiniz demektir. Bununla birlikte saç dökülmesi durumu saçlı deri oranının %30’un altına kadar düştüyse 40’lı yaşlar beklenmeden saç ekimi uygulamasının yapılmasını uzmanlar gerekli analizler sonucunda tavsiye etmektedir.

Yapılan saç ekim uygulamasının ömür boyu kalıcılığının sağlanması adına en uygun dönemler 30 – 35’li yaşlardır. Ve özellikle 40’lı yaşları takip eden dönemlerde yapılan saç ekimleridir. Bunun akabinde eğer kişinin herhangi bir sağlık problemi yoksa her yaşta saç ekimi işlemi yapılabilmektedir. Kalp, tansiyon, şeker, böbrek yetmezliği karaciğer yetmezliği, organ yetmezliği, gibi problemleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Saç Ekimi Kaç Yaşına Kadar Yapılır ? – Saç Ekimi İçin Uygun Zaman

Ekim işleminde önemli olan saçlı deride yani işlem yapılacak herhangi bir sağlık probleminin olmamasıdır.  Dökülmenin görüldüğü alanın durumu oldukça önemlidir. Aktif bir enfeksiyon, saç köklerine zarar verebilecek kronik bir enfeksiyon, mantar enfeksiyonu veya dermatolojik bir rahatsızlık varsa öncelikle dermatologlar ile görüşülmesi gerekmektedir.

Bunun yanı sıra 18 yaşından küçük kişilerde saç ekimi işlemi uygulanabilmektedir. Travmaya, yanığa bağlı veya geçirilmiş saç kıran problemine bağlı kalıcı saç kaybı oluştuysa saç ekim yöntemlerini göz önünde bulundurabilirsiniz.

Saç Ekimi Kaç Yaşına Kadar Yapılır sorusuna en doğru cevabı alabilmek için saç ekimi tedavisi görmek isteyen kişiler alanında bir uzman ile görüşmelidir. Böylelikle en doğru tanı ve tedavi yöntemi belirlenerek doğru zamanda doğru uygulama oldukça önemlidir. İşlem sonucunda hayallerindeki görünüme hastalar kavuşabilmektedir.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.