Saç ekim kaç saat sürer sorusu saç ekimi yaptırmayı düşünen kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Saç ekimi uzun bir süreç değildir. Tipik olarak saç ekimi ortalama 5 ila 6 saat sürer. Ancak bu süre ekilecek saç kökü sayısına ve saç ekimi tekniğine bağlıdır. Kullanılan saç ekimi teknikleri arasında SAFİR FUE saç ekim tekniği daha kolay, daha az ağrılı ve daha iyi sonuç verir.

Saç Ekimi Sonrası İyileşme Ne Kadar Sürer?

Saç ekim sonrası iyileşme süresi hastalar için önem taşımaktadır. Çünkü çalışan çoğu insan bir an önce iyileşme sürecini tamamlayıp işine geri dönmek ister. Saç ekimi operasyonundan sonra kızarıklık, kabuklanma ve kabukların giderilmesi süreci olacaktır. Bu süreçler tamamen normaldir. Tüm bu süreç ortalama 8 ila 10 gün içinde tamamlanmaktadır. Ekilen tüm saçların çıkması ve saç ekiminin sonuçlanması bir yılı alır.

Saç ekimi, donör bölgeden hedef bölgeye tek tek greftler ekilerek gerçekleştirilir. Bu işlemden sonra ciltte hafif kızarıklık olur. Ameliyattan sonra bu bölge iyileştikçe kabuklar oluşur. Oluşan kabuk ise 10 gün sonra tamamen temizlenmiş bir şekilde düşer. Şok dökülme aşaması, kabuk düştükten 1-1.5 ay içerisinde gerçekleşir. Etki azaldıkça, cilde gömülü kalan saçlar kaybolur ve yeni saçlar ortaya çıkmaya başlar. Şok saç dökülmesi aşamasında ekilen saç kökleri zarar görmez.

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Saç ekim merkezinde yapılan saç ekimi sonrası kişinin varsa kendi saçları uzamaya devam eder ve ekilen saçlar 2 aya kadar toparlanmaya başlar. Başlangıçta zayıf, kıvırcık ve ince saç kökleri daha sonra şekillerini yeniden kazanır ve zamanla güçlenir. Bu süreçte büyüme mevsimine giren saçlar ayda yaklaşık 1 cm uzar. Ekilen saçların uzama aşamalarında ekilen bölgede yağ ve sivilcelerin bulunması ve bir süre sonra kaybolması normaldir. 5. ve 6. aylardan sonra saç çıkışları dikkat çekici seviyeye gelir ve saç çıkışları devam eder aynı zamanda.

Çünkü saç kökleri henüz doğal hallerine ulaşmamıştır ve ekim sonrası iyileşme tamamlanmamıştır. Bu açıdan saç kökleri büyümeye ve değişmeye devam eder. 10. aydan itibaren saç kökleri büyür ve kalınlaşır. Ayrıca ekilen saçlar düzleşmeye ve şekil almaya başlar. Artık saç yapısı kendi kendine yoğun bir görüntü oluşturmaya başlar. Saç ekimi operasyonundan bir yıl sonra sonuçlar kendini göstermeye başlar. Bu işlem sırasında ve sonrasında saç köklerini güçlendirecek önlemler ve destek tedavileri alınmalıdır. Bunun yanı sıra doktorunuzun tavsiyelerini dinlemeniz de saç ekimi sonrası süreçte büyük bir öneme sahiptir. Böylelikle kalıcı ve sağlıklı saçlara daha kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.