En İyi Saç Ekim Merkezi İstanbul

Saç ekimi kadın ve erkekler arasında en popüler  prosedürlerden biridir. Sıklıkla yapılan saç ekimi dışında sakal, bıyık, kaş ve favoriler de hızla popüler hale geliyor. Safir FUE gibi  gelişmiş bir teknik sayesinde, gerçek prosedür minimal invazivdir, ancak ekim sonrası bakım için özel tavsiyeleri vardır. Bunların arasından en önemlisi uyku/dinlenme pozisyonunuzdur. Saç ekim işleminden sonra bir hafta kadar hafif bir rahatsızlık olacaktır ancak bu süre yeni ekilen saç köklerinin hayatta kalması için çok önemlidir.

 

Saç Ekimi Sonrası Uyuma Pozisyonu Nasıl Olmalıdır?

Uyku pozisyonunun neden önemli olması gerektiğini merak edebilirsiniz. Bunun cevabı, uyurken yeni greftlerinize  zarar verme ihtimaliniz olmasıdır.

Yeni ekilen bölgelere yapılacak herhangi bir baskı hem ameliyat bölgesinin çevresindeki cilde hem de ekilen saçlara zarar verebilir. Uyurken veya şekerleme yaparken aklınızda bulundurmanız gereken tüm detaylar aşğıdaki gibidir.

– Ekilen bölge yastıktan uzak olmalı ve ekilen saçınız ile yastık kılıfı arasında doğrudan temas olmamalıdır.
– Karnınızın üzerinde değil, sırt üstü yatın. Ancak sırt dik konumda olmalıdır.
– Baş ve sırt 45 derecelik bir açıyla yükseltilmelidir.
– Ekilen saçlarınıza zarar vereceği ve şişliği artıracağı için yüzüstü yatmaktan kaçının.
– Uyurken baş seviyesini kalp seviyesinin üzerinde tutabilirsiniz. Bu pozisyonda kafa derisi bölgesine kan geri akışı azalır, bu da şişlik oluşmasını engeller.
– Cerrahi alanlardaki baskıyı azaltmak için dizlerinizin altına yastık koyarak uyuyun.
– Uzun süreli uyku, kafa derinizdeki stresi artırabilir ve iyileşmeyi uzatabilir. Ortalama bir gece uykusu sonrasında ihtiyacınız olduğunda gün içinde kısa şekerlemeler yapmak en iyisidir.

 

Saç Ekimi Sonrası Özel Yastık Kullanılır Mı?

Saç Ekimi sonrası için özel olarak tasarlanmış bir yastık kullanın. Bu özel yastıklar, başı yastıklamaya ve boyun kasları üzerindeki baskıyı hafifletmeye yardımcı olan jel benzeri bir malzeme içerir.

Bu özel yastığı bulamıyorsanız, baş bölgesindeki basınç noktalarını azaltmaya yardımcı olan ve terlemeyi önleyen hafızalı köpük gibi yumuşak bir yastık kullanın. Terleme kaşıntıya neden olur ve ayrıca saç greftlerine zarar verir.

Başınızı doğru bir şekilde yukarıda tutmak ve yeni ekilen saç köklerine zarar vermemek için yastığınızın altına bir yastık veya başka bir yastık daha koyun.

Bir boyun ya da seyahat yastığı başınızı destekler ve gece uykunuzda dönerseniz saç greftlerini de korur.

 

Pijama Ve Nevresimlerinizin Temizliğine Dikkat Edin!

Ameliyat bölgesini enfekte etmemeye özen gösterilmelidir. Bu nedenle yatağınızın, yastık kılıflarınızın ve çarşaflarınızın temiz olmasına özen gösterin. İyileşme sırasında saç derisini kaşımamak gerektiği için, yıkarken saç derisinde kaşıntıya veya alerjik reaksiyona neden olabilecek temizlik maddelerinden kaçının.

Saç Ekimi Işleminden Sonra Ne Zaman Normal Uyuyabilirim?

Bir ila iki hafta içinde, genellikle normal düzeninizde uyumaya başlayabilirsiniz. Bu 7-14 gün içinde ekilen saç greftleri güvenli ve alıcı alana kök salınmış olur. Tüm bu öneriler sizi rahatsızlıktan, ağrıdan, kaşıntıdan, terlemeden ve enfeksiyondan kurtaracaktır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.