Saçların genetik olarak dökülmeyen bölgesinden alınan greftler sayesinde ekilen saçlar bir ömür kalıcıdır. Prosedür doğru bir cerrah tarafından uygulanır ve uygun postoperatif bakım gerçekleştirilirse saç ekimi işlemi ömürlük bir işlemdir. Deneyimli bir saç ekimi uzmanı tarafından yapıldığında, saç ekimi operasyonu ömür boyu sürmektedir. Kalıtsal kellikle saçınız, kafa derisinde nereye yerleştirilirse yerleştirilsin, alındığı yerin özelliklerini korur. Bu nedenle saç ekimi ameliyatı, saç dökülmesinin tek kalıcı çözümüdür.

 

Saç Ekimi Ile Ekilen Saçların Ömrü Ne Kadardır?

Saç kökleri, saç dökülmesine karşı dirençli bir alandan alındığından saç derisi ekilen kökleri kabul eder. Operasyonunun sonucunda saçlar çok doğal bir şekilde uzayacak ve uzayan yeni saçlar, o bölgedeki saçlarla aynı özellikleri gösterecektir. Doktorlar saç greftlerini hastanın başının arkasından(ense bölgesinden) çıkarmayı tercih ederler. Bunun nedeni başımızın arkasındaki saç köklerinin genetik olarak saç dökülmesine dirençli olmasıdır. Bu nedenle, hastanın alıcı bölgesine ekildiklerinde bile bu genetik özelliği kaybetmezler.

Erkek / kadın tipi kellikten muzdarip insanların gelecekte saç dökülmelerinin artma riski büyüktür. Ancak çoğu durumda, yeni saç dökülmesinin meydana geldiği bölgelere ikinci veya üçüncü bir saç ekimi işlemi yapılarak sorun çözülebilir. Saç dökülmesi artarak devam ettiği için tek bir seansta yapılabileceklerin fiziksel sınırları vardır. Bazı hastalar saç yoğunluğunu arttırmak için birden fazla seans geçirmeyi tercih eder. Ancak bu başlangıçta ekilen saçları kötü yönde etkilemez. Ekilen saçlar güvende kalır ve ömür boyu sürer.

 

Ücretsiz Saç Analizi için Bize Ulaşın.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.