Saç ekimi fiyatları birçok farklı değere sahip olabilir. Bu, hastanın durumuna (kadın veya erkek), kliniğe ve ameliyatı gerçekleştiren uzmana bağlıdır. Her durumda, işlemin kendisi için iyi tanımlanmış bir ücret yoktur ve her zaman kişiden kişiye değişir. Fiyat hakkında daha fazla bilgi almak için muayene olmanız gerekir. Ancak tabii ki sürece ve sunulan fiyata dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle güvenilir ve başarılı bir saç ekim kliniği veya merkezi ile iletişime geçmelisiniz.

Saç Ekimi Fiyatı Neye Göre Değişir?

Saç ekimi değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden biri fiyattır. Fiyatlar, çeşitli nedenlerle, tercih ettiğiniz kliniğe bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Kliniğin bulunduğu ilçeler, şehirler ve ülkeler de kliniğin tesislerini ve itibarını etkileyebilir. Ancak her klinik farklıdır, bu nedenle her hasta için farklı bir şekilde farklıdır. Fiyatı belirleyen ana faktör tercih edilen saç ekim teknolojisidir. Örneğin, FUE, teknik ve zaman alıcı yapısı nedeniyle çoğu klinikte FUT veya geleneksel saç ekim tekniklerinden daha pahalıdır. Bazı durumlarda, FUE’nin fiyatı FUT teknolojisinin iki katı olabilir. Bununla birlikte, daha kısa iyileşme süreleri ve daha esnek tasarım seçenekleri, nispeten yeni FUE veya DHI teknolojisini hastalar için daha çekici hale getirebilir. Saç ekim fiyatını etkileyen diğer bir faktör ve aynı zamanda ana fiyat kriterlerinden biri de greft sayısıdır. Greft, ekim için alınan kök sayısıdır. Genellikle tekli, ikili, üçlü ve dörtlü saç kökü olabilirler. Greft sayısının artması ekilen saç kökü sayısını da artıracaktır. Bu artış saçın sıkı şeklini de arttırır. Saç ekim fiyatları nasıl belirlenir? sorusunun kriterleri aşağıdaki şekildedir:

Klinik ve uzman doktorun deneyimi
Kullanılacak yöntem
Greft sayısı

Greft Sayısına Göre Saç Ekim Fiyatları

Greft fiyatları, ekilecek doku miktarına göre değişiklik gösterebilir. Bir hastanın ekilmesi gereken saç kökü ne kadar fazlaysa, ameliyat ne kadar uzun sürer. Ancak greft sayısı azaldığı zaman, ameliyatın süresi de azalır ve fiyat o kadar pahalıdır. Ancak greft sayısı azalsa dahi temel giderleri, saç ekimi fiyatı konusunda büyük bir öneme sahiptir. Saç ekimi fiyatları düşük maliyetlerden etkilenir. Örneğin 200 greft ekilecek olsa dahi,

3-4 kişilik bir ekip
Anestezist
Ameliyathane
İlacın baz maliyeti vb. değişmeden kalır ve saç ekimi fiyatına yansıtılır.

Saç Ekim Yöntemine Göre Saç Ekim Fiyatları

Her yöntemin farklı bir maliyeti vardır. FUE saç ekimi fiyat tutarı DHI saç ekim fiyatından farklıdır. FUE saç ekimi için ortalama fiyat 6.000’den başlar, ancak PRP gibi programların eklenmesi ve doktora/merkez gibi farklılıklar ile maliyet artabilir. Ayrıca DHI veya FUE yöntemi ile yapılabilecek saç ekim ücreti ortalama 2.000 doların üzerindedir. FUE teknolojisinin bilgisayarda çalıştırılmasına imkan veren robotik saç ekiminin maliyeti diğer yöntemlere göre çok daha yüksektir. Robotik akın maliyeti 20.000 ila 25.000 dolar arasındadır.

Uzman Doktora Göre Saç Ekim Fiyatları

Doktorların becerileri, deneyimleri ve popülerliği saç ekimi maliyeti konusunu etkiler. Saç ekim maliyeti, malzeme teknolojisinin gelişmesine öncülük eden veya saç ekimi konusunda iyi bir üne sahip doktorlar tarafından gerçekleştirilirse, fiyat artmaktadır. Aynı zamanda çeşitli seminerlere aktif olarak katılan uzmanların, saç ekim fiyatları normalden daha fazladır. Bu açıdan bir doktor tarafından yapılan ameliyat yaklaşık 7.000 TL’den başlamaktadır. Ancak popülerlik, eğitim seviyesi veya deneyim arttıkça oran 10.000’den 20.000’e çıkabilmektedir. Ayrıca fiyatları belirleyen bir diğer etmen saç ekim merkezidir. Bundan dolayı net bir fiyat bilgisi almak için saç ekim merkezi ile iletişime geçmelisiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.