Ümraniye Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi 3 Ay Sonra

Saç ekimi 3 ay sonra nasıl bir görüntü sunar? Ekim işlemi sonrası 3 aylık süreç nasıldır? Gibi sorular saç ekimi işlemi uygulatmış olan hastaların sıklıkla sormakta olduğu soruların başında gelmektedir. Çünkü tedaviden 3 ay sonrası ve bu süreci takip eden zaman boyunca ekilen saçlar aktive olmaya ve kafa yüzeyinde görünür olmaya başlamaktadır.

Saç kökleri 3. ayda bariz bir şekilde kirli sakal gibi artık görünmeye başlar. Ve kafa derisinde yer yer sivilceler de söz konusu olur. Aslıda bu süreç ortalama 12-13 ayı bulmakla birlikte bu zaman kapsamında ekilen saç köklerinde çıkmalar devam etmektedir. 3. ayda artık çok rahat ve risksiz şekilde istediğiniz gibi sosyal ve günlük yaşantınızda gerçekleştirdiğiniz tüm etkinliklere geri dönebilirsiniz.

Saç Ekimi 3 Ay Sonra | Saç Ekimi 3 Ayda Ne Kadar Çıkar

Hastalar saç ekimi operasyonundan sonraki süreçte biraz daha sabırsız olurlar. Saçlarının bir an önce çıkmasını beklerler fakat unutulmamalıdır ki saç ekimi sabır isteyen ve beklenmesi gereken bir süreçtir.

Ekim işlemi uygulandıktan sonra ilk 3 aya kadarki süreçte saçlı bir görünüm beklenmemelidir. Çünkü ekilen saç kökleri ancak 3. ay itibari ile hafif bir şekilde çıkmış olur ve yaklaşık 1 yıl içerisinde ekilen saçların çıkışı tamamlanır. Genelde 5. veya 6. ayda saçların neredeyse yarısı çıkmış olur. 8. veya 9. aylarda ise %80 – %85’lik bir oranda saçın çıktığı görülmektedir.

Ekim tedavisi 3 ay sonra nasıl bir sonuca ulaşmış olur? Konusu kişinin anatomisi, kullandığı ilaç ve takviyeler, uygulanması tercih edilen saç ekimi yöntemine bağlı olarak da bir değişiklik gösterebilmektedir. Fakat genel olarak bakıldığında saç ekiminin gerçekleştirildiği andan itibaren dökülmeler ve kabuklanmalar meydana gelerek 3. ay itibari ile saç kökleri ekilen bölgede çıkmaya ve belirginleşmeye başlamaktadır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.