Kadıköy Saç Ekimi

Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsunuz ancak saç ekim işlemi nedir? Hangi aşamaları vardır? Saç ekimi yaptırıken ağrı veya acı duyar mıyım? gibi sorularınızın cevaplarını detaylıca bu yazımızda sizinle paylaşıyoruz.

Saç Ekim Aşamaları Nelerdir?

Ön hazırlık Aşaması: Klinik kapısından girmeniz ile lokal anestezi işlemine başlama aşamasına gelene kadar olan süreçleri ön hazırlık aşaması olarak adlandırabiliriz. Sırası ile aşağıdaki adımlar uygulanmaktadır.

Kan Testi: Sürecin ile adımı olan kan testi hastanın operasyon olmasına engel bir hastalığı olup olmadığını tespit etmek için gerçekleştirilen adımdır. Kan alımı işlemi maksimum 1 dakika sürecek olup, kan testi sonucunuz da; siz de doktorlarımızın sizler için hazırlamış olduğu süreç bilgilendirme sunumunu dinlerken çoktan çıkmış olacaktır. Sunumun ardından kan testi sonucunuzu öğrenerek, sürece etkileyecek bir engel olmaması halinde işleminize kaldığınız yerden devam edeceksiniz.

Saç Ekim Planlanlaması: Sizden sorumlu olacak doktorunuz ile gerçekleştireceğiniz bu görüşmede; öncelikle tarafınızın beklentileri dinlenecektir. Daha sonra talebinize istinaden bu beklentinin teknik bilgi doğrultusunda gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğine veya ne kadarının gerçekleştirilebileceğine dair uygulanabilecek diğer alternatifler size doktorunuz tarafından hem sözlü anlatılacak, hem de çizimlerle siz değerli hastalarımıza sunulacaktır. Hasta ve doktorun buluşacağı ortak payda saç ekim istanbul tasarımınızın son hali olacaktır. Tasarımınız gerçekleştikten sonra kararlaştırılan alım sayısına istinaden, bu saçların bölgelere dağılım şekli belirlenecektir. Ardından saç traşınız gerçekleştirilerek tarafınız lokal anestezi işlemine hazır hale getirilmektedir.

Lokal Anestezi İşlemi : Türkiye operasyonları lokal anestezi işlemi ile gerçekleştirilmektedir. Hasta operasyon süresi boyunca uyanıktır. Bölgesel hissizlik yaratan lokal anestezi işlemine başlarken sadece ilk birkaç enjeksiyonda ufak bir yanma hissiyatı yaşanma ihtimali varken, geri kalan işlem esnasında hasta hiçbir ley hissetmemektedir. Lokal anestezinin etki etme süresi her hastada farklılık göstermekle birlikte, yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir.

Saç Ektirme Operasyonu : Saç Ekim Operasyonu 3 Ana Fazdan Oluşmaktadır.

Alım İşlemi : Geçmiş dönemlerde Manuel Punch FUE Yöntemi ile manuel şekilde toplanan greftler teknolojinin ilerlemesi ile birlikte yerini Mikromotor FUE Yöntemi ile alıma bırakmıştır. Çok daha gelişmiş ve yeni bir yöntem olan Mikro Motor FUE yöntemi ile alım, ilk faz olan alım işleminin çok daha fazla greftin tek bir seansta ve hızlıca alınmasını sağlamaktadır. Alımı gerçekleştirilen greftler, pen-set adı verilen medikal bir alet sayesinde toplanarak ekime hazır hale getirilmek üzere köklerde bulunan saç miktarına göre gruplara ayrılarak dizilir ve dokuların dışarıda beklediği süre boyunca canlı kalabilmesi için koruyucu sıvı içerisinde bekletilir.
Kanal İşlemi : Saç ekimde önemli faz kanal açma işlemidir. Saç ektirmenizin doğallığını etkileyecek çok önemli bir faktördür. Alım aşamasında toplanan greft sayısı, açılacak kanal sayısını da belirlemektedir. Kanal açma işlemine geçmeden önce hastanın ağrı hissetmemesi adına alıcı bölgeye de lokal anestezi işlemi uygulanmaktadır. Açılacak kanalların açısı ve derinliği sonucunuzun doğallığını doğrudan etkilecek bir faktör olduğundan konusunda uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi büyük önem taşımaktadır. 1 yıl sonra alacağınız sonucun doğallığı doğrudan bu faz ile alakalıdır.

Ekim İşlemi : İlk ve ikinci fazın tamamlanmasından sonra üçüncü ve son faz olan ekim işlemine başlanacaktır. Ekim işlemi hastada bulunan kök sayısına bağlı olarak artabileceği gibi, hastanın genel durumu, kanamasının azlığı veya fazlalığına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Saç kökleri kanallara özenle yerleştirildikten sonra operasyon işlemi tamamlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.