Sancaktepe Saç Ekimi

Saç dökülmesi için öncelikle saç dökülmesinin tipi ve şiddetini belirlenmeli ve gerekirse bu durumun ana nedeni araştırılmalıdır. Bundan sonra ise kişiselleştirilmiş bir tedavi planı oluşturmalıdır. Saç ve tüyler, cildin dış tabakasındaki saç köklerinde bulunan keratin adı verilen bir proteinden oluşur. Saçlar yılda yaklaşık 15 cm uzar. Bu durum, foliküllerin ürettiği yeni saç hücrelerinin eski saç hücrelerini ciltten dışarı atmasıyla olur. İnsan vücudunda bulunan birçok saç türü çıplak gözle görülemeyecek kadar küçüktür. Bir yetişkinin kafasında ortalama 100.000 ila 150.000 saç teli vardır ve günde 100’e yakın saçın dökülmesi normaldir. Çünkü kişilerin hayatının herhangi bir anında, kafasındaki saç köklerinin yaklaşık%90’ı uzamaya devam edecektir.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saç dökülmesinin birçok farklı nedeni olabilir, ancak nedenine bağlı olarak birçok farklı türü vardır. Beslenme faktörleri, ilaç kullanımı, hormonal faktörler, genetik yatkınlık, saç büyüme bozuklukları, kimyasallara maruz kalma, bağışıklık sistemi bozuklukları, stres, anksiyete bozuklukları, kafa derisinin cilt bozuklukları, geçici veya kalıcı saç dökülmesi nedenleri arasında olabilir. Android tipi alopesi olarak da bilinen androjenalopesi, herkesi etkileyebilecek genetik bir hastalıktır. Bu tip saç dökülmesinin erkeklerde ergenliğin sonlarında veya yirmili yaşların başında başlaması muhtemeldir. Genellikle saç dökülmesi ile başlar ve yavaş yavaş saç derisini ve saçı kaybeder.

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Saç dökülmesi nasıl önlenir? sorusu, bu sorun ile karşı karşıya kalan pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Doğal saç dökülmesi normal koşullar altında geri alınamaz ancak saçınızın dökülmesinin önüne geçmek için bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Saç kurutma makineleri, sıcak saç maşaları, saç boyaları, örgü, düzleştiriciler ve kozmetikler saçınızı kurutup yüzeysel ve ince yapan birçok kimyasal içerir. Saç dökülmesini önlemek için saç rengini ve şeklini olabildiğince doğal tutmak, etkili bir yoludur. Saç boyası gibi kimyasallardan uzak durulması ise, saçın uzamasına zaman vermek için uygundur. Aynı zamanda saç stilinize uygun bir şampuan kullanarak saçlarınızın sağlığına büyük katkı sağlarsınız. Kırılganlığı ve kırılmayı önlemek için ise orta kıllı bir fırça ile nazikçe ve düzgün bir şekilde fırçalamak etkilidir. Ayrıca saçınızı ıslakken fırçalamamak da etkilidir.

Saç Dökülmesi Tedavileri

Geçmişte saç dökülmesini önlemek için çeşitli tedaviler uygulanmıştır. Ne yazık ki, doğal saç inceltme süreci neredeyse tersine çevrilemez. Bu nedenlerden dolayı birçok kişi kozmetik amaçlı peruk ve saç kullanmaktadır. Her ne kadar saç dökülmesini tamamen ortadan kaldırmak ve geri kalan saçların sağlığını iyileştiren bir ilaç olmasa da saç dökülmesini yavaşlatmak mümkündür. Bu ilaçların birçoğunun etkili olması için her zaman kullanılması gerekir. Ancak ilaçların saç dökülmesini yavaşlatan çeşitli yan etkileri de tıbbi sorunlara neden olabilir. Fakat saç ekimi, şimdi ve yakın gelecekte doğal olarak saç büyümesinin en etkili yoludur. Bu açıdan saç dökülmesine çözümler aşağıdaki şekilde özetlenebilir:

Saç mezoterapisi, saç köklerinin ve saçın ihtiyaç duyduğu vitamin, amino asit ve peptidlerin kafa derisine enjekte edilmesiyle uygulanır. Serum bu bölgedeki kan dolaşımını teşvik eder ve peptitler cildi ve saç köklerini besler. Bu açıdan saç büyümesi desteklenir. Bu sayede kan dolaşımı ve derinin kalitesi iyileştirilerek saç kökleri güçlendirilir.
PRP uygulamasında kendi kanınızdan alınan trombositler saça enjekte edilir. Bu şekilde hücreler uyarılır.
Kök hücre tedavisi, saça güçlü büyüme faktörlerini enjekte ederek uygulanır. Bu tedaviler saç hücrelerini besler, saç köklerini güçlendirir, saça canlılık ve parlaklık kazandırır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.