Prp Saç Tedavisi

Makaleler, Saç Ekimi

Prp Saç Tedavisi

Geri Dön

PLATELET RİCH PLAZMA

Genellikle cansız, ince telli ve zayıf saçları canlandırmak, genetik saç dökülmesi yaşayan kişilerde saç dökülmesini azaltmak, kepekli veya yağlı saçları olan insanların bu sorununu gidermek için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Prp tedavisi sadece saç bölgesinde Kadınlarda görülen saçların seyrelmesi ve saç tellerinin incelmesi, demir eksikliği gibi hastalıklar veya hormonsal değişikliklerle, menopoz döneminde yaşanan saç sorunlarının çözümünde tercih edilen bir uygulamadır.

Kişinin kendi kanı kullanılarak uygulanan bu yöntem, saç dökülmelerini minimize etmekte, saçların hacmini ve yoğunluğunu arttırarak saç tellerinin canlanmasına ve sağlıklı olmasına katkıda bulunur.

prp.

PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Kişinin kendi kanı kullanılarak uygulanan bu yöntem ile kişinin damar yolundan alınan 10 cc’lik kan özel bir makine içinde santrifüj edilerek kırmızı kısmı ile plazma kısmı birbirinden ayrılır. Kanda bulunan akyuvar, trombosit ve trombositlerin ihtiva ettiği büyüme faktörleri seyrelmiş bölgeye mikro iğneler yardımı ile enjekte edilir. Tüm uygulama 30 dakika sürer. Hiçbir acı hissedilmeyen bu yöntemde herhangi bir iz de kalmaz.

Uygulanacak bölgenin durumu göre seans ihtiyacı belirlenir. Ortalama PRP tedavisi 4/6 ve 8/10 seans arası değişmektedir. Sonuçlarının uzun süreli olabilmesi için tedavi yılda bir kez mutlaka tekrarlanmalıdır.

PRP Tedavisi medikal literatürde kabul görmüş FDA onaylı uygulamalara dayanır. Tamamen güvenilirdir. Uluslararası Saç Cerrahi Birliği (ISHRS) yayınladığı bilimsel çalışmalar ile saç ekim ’inde PRP Tedavisinin güvenli oluşunu ve olumlu sonuçlarını bildirmiştir.

Ücretsiz Muayene için Randavu Alın

İsim Soyisim

Telefon Numarası

Mesajınız

Müşteri Temsilcisi
0532
374 78 25