Maltepe Saç Ekimi

Maltepe Saç Ekimi

Maltepe saç ekimi hizmeti sunmakta olan Este Sağlık uzmanları, kişiye özel saç ekim yöntemleri sunarak başarılı, garantili ve doğal saç görünümüne ulaşmanızı sağlıyor!

Bir kişinin morali ve benlik saygısı, saç çizgisinde bir azalma veya saç incelmesi yaşadığında düşmeye başlar. Saç, bir bireyin genel görünümünde ayrılmaz bir rol oynar. Dolayısıyla saç dökülmesi yaşamak insanların kafasında yaşlanma düşüncesini çağrıştırır. Bu düşünceler onları gece gündüz rahatsız etmeye başlar. Bunlardan kurtulmak için saç ekimi yaptırmak ilk başvurulan yöntemlerden biridir. İdeal olarak, kişiler şunları dikkate almalıdır:

  • Erkek tipi kellikten muzdarip erkekler
  • Kafa derisinde yaralanma veya yanık nedeniyle saç dökülmesinden muzdarip kişiler
  • Saç çizgisi azalan kadınlar saç ekimi işlemine başvurabilirler.

 

Saç Ekimi Nedir

Saç derisindeki ölü saç kökleri saç ekimi ile dahi tedavi edilemez. Ameliyat tam olarak tamamlandıktan sonra hasta, saç köklerinin saç dökülmesinin olduğu yerde büyümesi, karışması ve daha doğal bir görünüm kazanması için ‘rötuş’ işlemlerine gitmelidir.

Saç ekiminin temel amacı, kafa derisinin bunu yapamayan kısımlarında saç büyümesini teşvik etmektir. Saç ekiminin birincil amacının yanı sıra saç ekiminin başka avantajları da vardır.

 

Saç Ekiminin Avantajları ve Dezavantajları

Tipik olarak, saç ekimi yaptıran kişilerde, kafa derisinin ekilen bölgelerinde saç büyümeye devam edecektir. Yeni saç, aşağıdakilere bağlı olarak az ya da çok yoğun görünebilir:

  • Kafa derisi gevşekliği veya kafa derisi cildinizin ne kadar gevşek olduğu
  • Ekilen bölgedeki folikül yoğunluğu
  • Saç kalibresi veya kalitesi
  • İlaç (minoksidil veya finasterid gibi) almazsanız veya düşük düzeyde lazer tedavisi görürseniz saç derinizin tedavi edilmeyen bölgelerinde saç dökülmesi yaşamaya devam edebilirsiniz. Beklenen sonucu cerrahınızla tartışmak ve gerçekçi beklentiler geliştirmek önemlidir. Uzmanlarımızdan saç ekimi ve maliyetleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Maltepe saç ekimi işlemleri için en iyi saç ekim merkezleri arasında yer alan Este Sağlık’a 7/24 ulaşın.