Maksimum Greft Saç Ekimi

Maksimum Greft Saç Ekimi

Maksimum greft saç ekimi kavramı aslında kişiden kişiye göre çok değişmekte olan bir durumdur. Daha doğrusu kişide dökülme görülen bölge ve dökülme miktarın göz önünde bulundurularak donör bölgeden yeteri miktarda saç kökü alınmaktadır.

Normal standartlarda santimetre kare başına maksimum 64 greft ekilmesi uygun görülmektedir. 64 greftin üstünde saç kökü eklemesi yapma sonucunda maalesef saç derisinde beslenme olmayacağı için saç ekiminde istenilen verim elde edilemez.

Bilindiği üzere kişiye özel greft sayısı alanında uzman bir doktor tarafından belirlenmektedir. Bu aşamada uzmanlar ise bunu belirlerken iki şeye dikkat ederler;

  1. Hastanın dökülme oranı ne, ne kadar saç köküne ihtiyaç var
  2. Hastanın donör sahası ne kadar grefte müsaade ediyor

Çok yüksek sayıda yani 8-10 bin civarlarında greft sayıları pratikte karşılığı olmayan işlemlerdir. Genel anlamıyla ideal saç ekimi doktorlar tarafından 3500 ile 4500 arasında makul bir greft sayısı ile kişiye özel olacak şekilde belirlenmektedir.

Saç Ekiminde Kaç Greft Ekimi Yapılmalıdır? – Maksimum Greft Saç Ekimi

Greft sayısının abartılmadan olabilecek maksimum doğallık kapsamında ve donör bölgeye zarar vermeden alınmalıdır. Bu aşamada hastanın yaşı, anatomik özellikleri, dökülme durumu göz önünde bulundurularak saç ekim işlemi en hassas şekilde uzman tarafından gerçekleştirilmelidir. Saç kaybı yaşayan hastanın saçsız bölgesi santimetre kare olarak ölçülerek uygun greft sayısı ilk aşamada ortalama şekilde belirtilmektedir.

Bu aşamada saç ekimi tedavisi görmek isteyen hastaların yapacağı ilk şey alanında iyi bir kliniği ziyaret ederek uzmanlara danışmaları ve kendileri için hedefledikleri görünüm kapsamında en iyi saç ekim yöntemi ve maksimum greft saç ekimi işleminin planlanmasını sağlamalarıdır.

Bizler, hastamız için en iyi operasyonu; yapılacak en güzel şekilde, maksimum verim alacağı şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.