Kadıköy Saç Ekimi

Kadıköy Saç Ekimi

Kadıköy saç ekimi merkezi arayışında olan herkesin güvenli şekilde tercih edebileceği Este Sağlık Saç Ekim Kliniği, uzun yıllardır başarılı sonuçlara adım atmaya devam etmektedir.

Uzman ve deneyimli ekibi, tam teknoloji destekli saç ekim işlemleri gerçekleştirerek; kişiye özel ve garantili saç ekimi fırsatı sunmaktadır. Sizler de İstanbul Kadıköy Saç Ekimi kapsamında garantili saç ekimi işlemi için vakit kaybetmeden bizlere ulaşın.

 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Saç ekimi, vücudun bir bölgesinden alınan ve başka bir bölgesine ekilen saçların, donör bölgelerinde yetişecekleri süre kadar uzaması esasına dayanır. Saç ekimi nedir? Saç derisi kılları doğal olarak tek tek veya iki ila dört saç içeren foliküler üniteler olarak bilinen gruplar halinde büyür. Modern saç ekimi, geçmişte kullanılan eski yöntemlerin yerine foliküler üniteler ekilerek son derece doğal görünümlü saçlar elde edilebilir.

Saç ekimi işlemlerinin hangi yöntem olursa olsun temelde iki ana noktası bulunmaktadır.

  • Verici saç olarak da adlandırabileceğimiz donör bölgeden saç köklerinin alınması (genellikle başın arkasından ve/veya yanlarından)
  • Alıcı alanın yani saç yoksunu olan bölgenin analizler sonucu tasarlanması ve greftlerin bu bölgeye implante edilmesi.

 

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir

Temelde gelişmiş teknoloji ışığında kullanılan üç ana saç ekim yöntemi bulunmaktadır. Bunlar; DHI Saç Ekimi, FUE Saç Ekimi ve Safir Fue Saç Ekimi yöntemleridir. Bunların yanı sıra Traşsız Saç Ekimi yöntemi de mevcuttur.

DHI, FUE saç ekiminin değiştirilmiş bir versiyonudur ve benzer bir prosedür izler. Cerrahınız saç foliküllerini kafa derinizin bir kısmından, genellikle ensenizin arkasından almaktadır. Ve saçsız bölgelere yerleştirecektir. Bu saç folikülleri süreç sonunda yeni saçlar çıkaracaktır.

DHI ve FUE ameliyatlarında tek tek saç kökleri doğrudan saç derinizden alınır. FUE sırasında, bir cerrah saç köklerini yerleştirmek için kafa derinizde bir dizi kanalı manuel olarak keser ve açar. DHI tekniği, cerrahların bu kesileri yapmasına ve aynı zamanda saç ekmesine olanak tanır. DHI ve FUE, FUT’un neden olduğu uzun yara izini ortadan kaldırır. Ancak bu ameliyatlar genellikle daha uzun sürer ve daha maliyetlidir.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.