Sakal ekimi, güzellik alanında son yıllarda erkekler için en popüler ameliyatlardan biridir. Bu, saç köklerinin donör bölgeden sakalın ekileceği bölgeye aktarılmasıyla yapılır. Asimetrik sakalları olan kişilerde, kaza sonrası sakal bölgelerinde yanık veya kesik olan kişilerde ve cinsiyetini değiştirmiş kişilerde tercih edilen yöntemdir. Sakal ekimi seyrek olan kişilerin sakallarının daha zengin görünmesi için yapması gereken bir adımdır. Ancak pek çok sebepten dolayı sakalları olmayanlarda da kullanılmaktadır. Temel olarak sakal ekimi, saç ekimi ile aynı prosedür izlenerek FUE tekniği kullanılarak lokal anestezi altında yapılır. İşlemin süresi ekilecek kök sayısına bağlıdır. Ancak sakal ekiminden doğal ve başarılı sonuçlar almak için sakalınızın anatomisini bilmeniz gerekir.

Sakal Kaybının Sebepleri

Sakallar, genetik sebepler, hastalıklar veya kazalar nedeniyle zamanla dökülebilir. Bazı durumlarda saç dökülmesinin nedeni doğuştan olabilir ve saç dökülmesinden kaynaklanmayabilir. Bu nedenle sakal dökülmesinin nedenini tek bir faktör olarak değerlendirmek doğru değildir. Sakal kaybının nedenleri aşağıdaki şekildedir:

Genler
Alopesi Areata
Hormonlar
Diğer nedenler (travma, yanıklar, cinsiyet değişikliği)

Sakal Ekimi Kimlere Uygulanır?

Sakal ekiminin kimlere uygulandığı sorusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Kişilerin bu kozmetik işlemden yararlanıp yararlanamayacağı önemli bir sorudur. Bu sorunun cevabı, bu sorunu yaşayanlar ve bundan muzdarip olanlar için çok önemlidir. Sakal ekimi hormonların tamamen stabil olduğu bir yaş olan 20-22 yaş arası erkeklere uygulanabilmektedir. Çünkü bu yaş grubundan daha genç insanlar hala sakal bırakabilir. Çok az kişi yaş sınırı dışında sakal ekimi için uygun değildir. Özel bir durumunuz varsa bunu doktorunuzla paylaşmalısınız.

Sakal Ekimi Aşamaları

Sakal Ekimi, Saç Ekimi Işlemi Ile Aynıdır. Bu Süreçlerin Her Biri Kısaca Şu Şekilde Açıklanabilir:

Sakal ekimi öncesi test
Greft sayısını hesaplama vekonumlandırma
Sakal ekimi öncesi kan alma ve diğer testlerin yapılması
Ağrısız anestezi ile lokal anestezinin yapılması
Saç kökleri donör bölgeden alma ve bekletme
Toplanan greftleri, DHI sakal ekimi teknolojisi kullanılarak sakalsız bölgeye ekme
Bu noktada sakal ekiminin saç ekimi sürecinden çok da farklı olmadığı kolayca anlaşılır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, donör bölgeden alınan saç köklerinin korunarak, mümkün olan en yüksek yaşama oranını sağlayan teknikler kullanılarak ekim bölgesine nakledilmesidir. Ayrıca sakal ekimi gibi bıyık ekimi de aynı tip olarak kabul edilir. Bıyık ve sakal ekimi işlemleri bu bağlamda benzerlik göstermektedir.

İstanbul’da Sakal Ekimi Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sakal ekimi İstanbul için klinik seçerken aşağıdaki kriterlere dikkat etmeniz gerekir:

Eğitimli ve bilgili saç ekimi uzmanlarına sahip bir klinik seçin.
Tecrübe çok önemli bir konudur. Bu açıdan deneyimli bir doktora güvenin.
Kullanılan teknoloji hakkında bilgi alın. DHI ve FUE yöntemleri önerilir.
Kliniğin onay belgelerini kontrol edin. Saç ekimi için sertifika gereklidir.
Sakal ekimi öncesi ve sonrası da iletişimde olunan ekip de oldukça önemlidir.
Sakal ekimi öncesi ve sonrası fotoğrafları isteyin ve karşılaştırın.
Müşteri incelemelerine göz atın.

İstanbul Sakal Ekimi Fiyatları

İstanbul sakal ekimi için fiyat belirlenirken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır. Ekilecek greft sayısı, ekim merkezinin konumu, ekim yapan doktorun tecrübesi, ekim sırasında bulunan personel sayısı, ekimin zorluğu gibi birçok faktör vardır. Bu nedenle sakal ekimi fiyatlandırma politikası klinikten kliniğe değişiklik gösterdiğinden dolayı doğrudan klinikle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda ekilen alan ne kadar büyükse, o kadar çok nakil olur. Ancak saç ekimi bakımdan doktorun tercihi ve klinik tecrübesi göz önünde bulundurulması gereken ilk konulardır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.