Saç ekimi, saç dökülmesinden mustarip olan kişilerin incelme ve kellik sorunlarına doğal ve kalıcı bir çözüm sunmaktadır. Bu işlem, saç köklerinin artık aktif olmadığı yerlere, mikro cerrahi tekniklerle sağlıklı saç köklerinin ekilmesi işlemidir. Bu işlem için ilk olarak hangi bölgeye ekim işleminin yapılacağı detaylı olarak planlanmaktadır. Sonrasında saç ekiminde dökülmeye dirençli olan sağlıklı saç kökleri hastanın vücudundan toplanmaktadır. Ardından incelmiş veya tamamen kelleşmiş olan bölgeye alınan saçlar ekilmektedir. Saç ekimi İstanbul şehrinde pek çok farklı klinik tarafından uygulanmaktadır.

Saç Ekiminde Önemli Olan Unsurlar Nelerdir?

Saç ekimi önemli bir cerrahi yöntemdir. Operasyon riskini en aza indirmek için ise bu konuda deneyimli ve uzman olan kliniklerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu açıdan iyi eğitimli ve tecrübeli bir plastik cerrahtan en iyi sonuçları almak mümkündür. Doğru teknik ile yapılan saç ekiminin başarı oranı ise yüksek olmaktadır. Bundan dolayı saç ekiminin yaptırılacağı kliniğin seçiminde detaylı bir araştırma yapmak gerekmektedir.

Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Saç ekimi, cinsiyet ayrımı yapılmaksızın saç dökülmesi sorunu yaşayan herkes için uygulanabilmektedir. Saç ekimi öncesinde yapılan test ve analizin önünde herhangi bir engel yoksa bu operasyon gerçekleştirilebilmektedir. Ancak diyabetik hastalar için saç ekimi uygulanırken dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü ameliyat sırasında deri kanalları açıldığında ve donör bölgeden saç kökü çıkarıldığında ortaya çıkabilecek kanamalar risk oluşturabilmektedir. Ayrıca solüsyonun içerisinde bulunan maddelere alerjisi olan kişiler için de saç ekimi uygulanamamakta veya çok dikkatli bir şekilde uygulanabilmektedir. Donör alanlarının yetersiz olması durumunda ise saç ekimi işlemlerinin yapılması mümkün değildir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nedir?

Saç ekimi yöntemleri İstanbul içerisinde boyunda iz bırakmayan veya küçük bir iz bırakan FUE teknolojisi bulunmaktadır. FUE yönteminde saç kökleri eksik olan bölgeye tek tek ekilmektedir. Ardından saçı içeren cilt hattı çıkarılmaktadır. Bu aşamada saçın sertlik derecesi, saç rengi, gür ve dalgalı olması gibi faktörler ameliyatın sonucunu etkileyebilmektedir. Kişisel öncelikler göz önünde bulundurularak saç ve saç derisi analizinden sonra yöntem seçimine karar verilmektedir. Günümüzde FUE yöntemi yenilikçi ve modern yöntemlerle Safir FUE ve DHI FUE gibi çeşitli stillerde kullanılabilmektedir. Yöntemin başarılı olabilmesindeki en büyük etmen ise saç ekimi kliniği seçiminde iyi bir tercih yapmaktır.

Saç Ekiminin Yaptırılacağı Kliniğin Sahip Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Son yıllarda insanların saç ekimine olan ilgisi arttıkça, bu alandan fayda sağlamak için deneyimsiz olan saç ekim merkezlerinin sayısı daartmaya başlamıştır. Bundan dolayı saç ekimi İstanbul konusunda dikkatli olmak gerekmektedir. Bu büyükşehrin pek çok farklı bölgesinde bulunan saç ekim merkezleri, kimi zaman başarısız sonuçlar doğurabilmektedir. Bu açıdan gereeskli olan özellikler ise aşağıdaki şekildedir:

Steril bir ameliyathaneye sahiptir.
Uzun yıllardır aynı uzman ekibi ile çalışmakta, hastanın hak ettiği fiyattan fazlasını almamaktadır.
Doğru greft sayısı ile gerçekçi fiyatlar sağlamaktadır.
Acil durumlarda müdahale etme yeteneğine sahip doktorları içerisinde barındırmaktadır.

Tüm bu özellikler açısından Este Sağlık Saç Ekim Merkezi, saç ekimi İstanbul klinikleri açısından başarılı operasyonlar gerçekleştirmektedir. Operasyondan önce hastalarının tıbbi geçmişleri doğrultusunda planlamalar yapmaktadır. Böylelikle saç ekimi uygulamasının başarılı geçmesi sağlanmaktadır. Uzman ve deneyimli ekibi ile hizmetler sunan bu merkez, hastaları ile özel olarak ilgilenmektedir. Bunun sonucunda hastalar ağrı sorunları ile karşılaşmadan günlük hayatlarına devam edebilmektedir. Aynı zamanda operasyondan sonraki ilk 10 günün kritik olduğu bilincinde olan doktor ekibi, bu süre içerisinde hastaları ile iletişim halinde olmaktadır. Bu sayede olası bir olumsuz durum ile karşılaşılırsa erken müdahale yapılabilmektedir.