Hastanede Yapılan Saç Ekimi

Hastanede Yapılan Saç Ekimi

Hastanede yapılan saç ekimi işlemleri günümüzde gelişen teknoloji ve deneyimli uzmanlar ışığında oldukça ileri bir seviyeye taşınmıştır. Hastane koşulları saç ekimi gibi hijyenin ve ön analizlerin önemli olduğu işlemlerde oldukça gereklidir. Kişiye özel belirlenecek ve planlanacak olan saç ekim işlemleri için ön analiz ve tetkiklerin (kan tahlili gibi) doğru ve detaylı şekilde gerçekleştirilmesi oldukça dikkat ve hassasiyet gerektirmektedir. Bunun yanı sıra işlemin gerçekleşeceği ortamın steril olması, acil müdahale için yeterli ekipmana sahip olunması ve yine acil müdahale için yeterli deneyime sağlık personelinin bulunuyor olması fazlasıyla önemlidir.

Hangi Saç Ekimi Daha İyi? : Hastanede Yapılan Saç Ekimi

Saç ekimi tedavileri genel olarak kişinin yaşamış olduğu saç kaybı durumuna, miktarına göre ekim yapılacak saç için uygun kanallar doğru bölgelerde açılma suretiyle ekim işlemi başlatılmaktadır.

Kişiye en doğru ve uygun Saç Ekimi Tekniğinin belirlenmesi işinin hedeflediği görünüme ve anatomik yapısına bağlı olarak alanında uzman bir doktor tarafından inceleme sonrasında karar verilmesi şeklinde gerçekleşir. Son yıllarda oldukça gelişen teknoloji ile bağlantılı olarak pek çok başarılı sonuç veren saç ekim yöntemi yaygınlaşmıştır. Bunların arasında ise FUE Tekniği, Safir Fue Tekniği, DHI Tekniği, Traşsız Saç Ekimi gibi yöntemler yer almaktadır.

 

Saç Dökülmesi Nedir? Tedavisi Nedir?

Eğer kişinin genetik alt yapısında var ise belirli bir yaş itibari ile de dökülme görülebildiği gibi; çevresel faktörlere de bağlı olarak saç kaybı hem erkek hem kadınlarda meydana gelmektedir. Bu durumda ise kişiler doğru bir klinikte veya hastanede yapılan saç ekimi operasyonlarına başvurarak kaybettikleri saçlarına ve özgüvenlerine tekrar kavuşmayı hedeflerler.

Bu noktada bir nevi doku nakli veya transferi yöntemi kullanılarak kişiye özel saç ekim işlemi kendi vücudundaki bir bölgeden (ense) alınan doku ile gerçekleştirilmekte ve memnun edici sonuca ulaşılmaktadır.