Ekilen Saçlar Ne Zaman Kalınlaşır

Saç ekimi en çok yapılan estetik uygulamalarından biridir ama yine de herkesin ilk aklına gelen soru doğal görünümlü bir saç ekim sonucu elde edebilir miyim veya saç ekim sonrası doğal görünüm olur mu gibi sorular ve tereddütlerden dolayı işlem öncesi çok fazla araştırma yapma ihtiyacı duydukları bir gerçektir.

Este Sağlık Olarak Bizlere De En Çok Sorulan Soruların Başında Doğal Görünümlü Saç Ekimi Yapıyor Musunuz? Olmaktadır.

Saç ekimi yıllardır uygulanan ve artık sonuçları kesin olan bir uygulamadır. Bu yüzden saç ekiminden sonuç bakımından endişe duymak gereksizdir. Ama yinede başarısız saç ekimleri hiçte azımsanmayacak kadar fazladır. Başarısız saç ekimilerinin 2 ana temeli vardır. Bunlardan ilki tabiki saç ekim merkezinin yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmayışı ikincisi ise saç ekim sonrası yanlış bilgilendirme ve bakımların eksik olması kaynaklıdır. Bu 2 ana kural saç ekiminde başarısılık doğurabilmektedir.

Saç ekimlerinde ana konu doğal görünümlü ve gerçekten memnun edici sıklıkta saç ekimi yapmaktan geçer. Fakat burda dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda ekim alanına ekilecek ve yeterli sıklığı oluşturmaya izin verecek kadar saç kökünün olması gerekmektedir. Eğer saç ekilecek alan büyük donör alan yetersiz ise bu durumda yoğun bir saç ekimi beklemek imkansızdır.

Doğal görünümlü saç ekimi için öncelikle saç ekilecek olan kişilerin beklentisi iyi anlaşılmalı, saç çıkış yönü dikkatli incelenmeli, saç ön çizgisi alın bölgesine uygun ve yüz hatlarına orantılı olmalı, orijinal saç çizgisi dikkate alınmalı ve var olan saç yoğunluğu göz önüne alınarak saç ekimi yapılmalıdır. Eğer bu saydıklarımızdan bir yada bir kaçı eksik olur ise doğal görünümü yakalamak mümkün olmayabilir. Saç ekimi sonrası memnuniyet kriterleride yukarıdaki yapılacak olan uygulamaya göre ve işlem sonucuna göre değişebilir.

2o’li yaş grubunda olan kişilere saç ekim ile 40 yaş üstü bireylere saç ekimi yapmak aynı değildir. Fakat çoğu saç ekim merkezi maalesef özellikle yaşa göre saç ekimi kurallarına dikkat etmediği için 20-30 yaşlarındaki kişilerin saç ekim memnuniyetini sağlayamamaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi saç ekimi kişiye özel olmalıdır ki doğal görünümlü saç ekimi sonucu elde edilebilsin. Aksi takdirde asla doğal görünümlü saç ekimi olmayacaktır. Bizler saç ekiminden saç ön çizgisinden saç ekim yoğunluğuna ve hatta kullanılcak saç ekim tekniğine kadar her konuyu saç ekeceğimiz bireylerle ortak olarak planlamaktayız.

Yine bazı merkezlerin söylediği gibi saç ekim teknikleri doğallığı oluşturamaz. Doğallı oluşturan saç ekim uzmanlarıdır. Saç ekim teknikleri saçın yapısı ve cildin yapısına göre kişiye özel olarak tercih edilmektedir. Fakat bazı saç ekim merkezleri özellikle xxx tekniği doğal sonuçlar veriyor diyerek yanıtıcı ve altadıcı bilgiler sunmaktadır. Lütfen bu tarz aslı olmayan bilgilere itibar etmeyiniz.

Daha önce saç ekimi yaptırmış ve saç ön çizgisinden memnun olmayan çok sayıda insan kliniğimize başvurarak saç ekim memnuniyetsizliğini iletmekte ve düzeltme talep etmektedir. Bizlerde bu yüzden asla standart bir saç ekimi benimsememekteyiz. Olabildiğince esnek çözümler üreterek kişiye özel saç ekimleri sunmaktayız.

Kişiye özel doğal görünümlü saç ekimi istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çünkü saç ekim uzmanlarımız özellikle memnuniyet odaklı ve garantili saç ekimi için özel çaba göstermekte bu nedenle işlem sonrası bu yazdıklarımızı sizlerde onaylayacaksınız.

Este Sağlık Olarak Tüm Saç Ekimlerimiz Garantilidir.