İstanbul Saç Ekimi Merkezi

Saç dökülmelerine kalıcı bir çözüm olan FUE saç ekim yöntemi, yaygın bir şekilde uygulanan bir yöntemdir. Bu işlem boyunca kafa derisi üzerinde herhangi bir kesi yapılmamakta ve cilt bütünlüğünü bozacak işlemler uygulanmamaktadır. FUE yönteminde, donör bölgeden saç kökleri tek tek alınarak istenilen bölgeye ekilmektedir. Saç köklerinin topluca değil de tek tek alınması ise FUE saç ekim sürecinin diğer yöntemlere göre daha uzun olmasına neden olmaktadır. FUE saç ekimi yönteminde KLASİK FUE, Safir FUE ve DHİ FUE olmak üzere üç farklı teknik kullanılmaktadır.

FUE Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

KLASİK FUE tekniğinde,saç kökleri mikro motor uçları olan cerrahi ekipmanlar ile alınmaktadır. Bu teknikte saçlı deride küçük daireler açılmakta ve saç kökü, etrafındaki dokusal yapılardan ayrılarak çıkarılmaktadır.

Safir FUE tekniğinde ise,saç köklerinin alınma yöntemi yalnız ekim yapılacak bölgede kanal açarken kullanılan cerrahi ekipmanlarının ucu safirden üretilmektedir ve kanallar elmas safir uçlarla açılır. Bu yöntem saçlı deride küçük odacıklar açılmasında daha etkilidir. Ayrıca bu yöntem sayesinde daha az kabuklanma ortaya çıkmaktadır. Böylelikle iyileşme süreci hızlandırılmaktadır.

DHİ FUE tekniğinde ise saç ekim operasyonu özel cerrahi kalemlerle yapılmaktadır.Diğer iki yöntem gibi kök alma işlemi aynıdır,fakat kanal açma ve ekim kısmı bir olup özel kalemlerle aynı anda hem kanal açılırken hemde saç kökleri nakledilmiş olur.Bu yöntem genelde ön bölge saç ekimlerinde ve seyrek saçlara sahip kişilerde tercihe bağlı olarak kullanılmaktadır.

 

FUE Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

FUE saç ekim sonrası, FUE saç ekim yönteminin kullanılmasıyla beraber hastalar pek çok avantajdan da yararlanabilmektedir. Bu avantajlar ise aşağıdaki şekilde sıralanabilir;
• Hem cerrahi ekip hem de hasta için daha konforlu bir işlemdir.
• Saç derisinde herhangi bir kesi yapılmamaktadır.
• Dikiş atılmadığı için tedavi süreci diğer yöntemlere göre daha kısadır.
• Saç köklerini ayırmak için ekstra bir zamana gerek yoktur.
• Tek bir seansta saç açıklığına ve donör bölgeyi bozmayacak şekilde maksimum grefte kadar saç kökü nakledilebilmektedir.
• Birden fazla seans için uygun bir yöntemdir.
• Ortalama 36 saatten sonra hastanın günlük hayatına dönmesi mümkündür.
• İşlem esnasında küçük kanallar açıldığı için operasyon sonrasında iz kalmamaktadır.
• İşlemden sonraki 6 aydan itibaren saçlar estetik açıdan iyi görünmeye başlamaktadır.
• Operasyonun ardından 1 ila 1,5 sene içerisinde tamamen doğal görünüme kavuşulmaktadır.
• FUE saç ekimi iyileşme süreci daha hızlıdır ve hastalar ağrı hissetmemektedir.

FUE Saç Ekim Sonrası Süreci

FUE saç ekim operasyonunun ardından ekilmiş olan saç köklerinden çıkan saçlar 1 ay içerisinde dökülmektedir. Ancak bu dökülme beklenen ve olması gereken bir süreçtir. Dökülme işleminin ardından ise ortalama 2 veya 3 ay içerisinde saç köklerinden kalıcı olacak şekilde yeni saçlar çıkmaktadır. 6 ay sonra ise çıkan saçlar dikkat çekici bir hale gelmektedir. 1 veya 1,5 yıl sonra ise saçlar doğal görünümlerine kavuşmaktadır. Operasyon sırasında ekilen saçlar hastanın kendi saçı olduğundan ötürü, çıkacak olan saçlar da hastanın kendi saç şekli ve renginde olmaktadır.

FUE Saç Ekim Yönteminde Dikkat Edilmesi Gerekilenler

FUE saç ekim yöntemi kullanılarak operasyon geçiren kişiler, ekim bölgesine herhangi bir müdahale veya darba gelmemesine dikkat etmelidir ve operasyon sonrası aracına bineceği zaman bir yere çarpmama konusunda gerekli özeni göstermelidir. Ayrıca işlemin yapıldığı bölgeye el ile temas etmemeye ve bu bölgenin suyla temas etmemesine özen göstermelidir. Başın dik tutulması ise ödemin kısa bir sürede iyileşmesi için büyük bir önem taşımaktadır. Aynı zamanda uzmanın vermiş olduğu ilaçlar aksatılmadan kullanılmalıdır. Saçın yıkanması işlemi ise ilk olarak klinikte yapılmaktadır. Bu açıdan uzmanın yönergelerine uyulmalı ve tavsiyeleri doğrultusunda şampuan kullanılmalıdır. Özellikle FUE saç ekim operasyonu sonrasında ilk 10 gün büyük bir önem taşımaktadır. Bu yüzden operasyon sonrası ilk bir hafta boyun yastığının kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca saç köklerinin zarar görmemesi için sırt üstü pozisyonda uyumak sizler için en iyisi olacaktır.
FUE saç ekim operasyonunun başarılı olabilmesi, sizlere bağlı olduğu kadar seçtiğiniz doktora da bağlıdır. Bu yüzden alanında uzman olan bir saç ekim merkezini tercih etmeniz büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle yetkinliği olmayan klinikler aracılığıyla saç ekimi yaptırılması insanların saç ekiminden uzak durmasına neden olmaktadır.

Sağlık geçmişiniz göz önünde bulundurularak yapılan saç ekim planlaması, sağlıklı bir tedavi görmeniz için önceliklidir. Aynı zamanda operasyon sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına işlem öncesinde yapılan tahliller basit kitlerden oluşmamaktadır. Detaylı kan tetkikleriniz laboratuvar bünyesinde yapılmaktadır Ayrıca Este Sağlık, işinde uzman olan ekibi ile en sağlıklı ve en konforlu operasyonları gerçekleştirmektedir. Böylelikle sizler de tedavi sürecini yakından takip eden bu merkezi tercih ederek operasyon sonrasında ağrı ve sızılar ile karşılaşmadan günlük hayatınıza kolaylıkla devam edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.