Demir Eksikliği İle Saç Dökülmesi

Ekilen Saç Dökülür Mü

Ekilen saç dökülür mü sorusu saç ekimi işlemi uygulatmış veya uygulatacak olan hastaların en büyük tereddüt ve korkularından biridir. Bu soruya kısaca cevap vermemiz gerekirse alanında uzman doktorlar tarafından doğru analizler ışığında hastaya en uygun tedavi yöntemi belirlenerek donör bölge ve saç kökleri en iyi şekilde seçildiği takdirde ekilen saçlarda dökülme gerçekleşmez.

Saç ekiminde kullanılmakta olan ense bölgesinde, yani başın arka kısmında iki kulak arasında kalan bölgedeki saçlar dökülme özelliğine sahip olmayan saç köklerine sahiptirler. Yani bunlar saç dökülmesine sebep olan testosteron hormonuna duyarsız saçlardır. Bu yüzden teorik olarak bu saçların ömür boyunca dökülmeyeceğini söyleyebiliriz. Saç naklinde de bu bölgedeki saçlar kullanıldığı için ekilen saçların dökülme olasılığı yoktur.

Ekilen Saçların Yüzde Kaçı Tutar

Saç ekimi sonrasında başarıyla çıkan saçları dökülmeye karşı hep daha dirençli olmuşlardır.

Örneğin saç bölgesinde yer yer dökülmeler olan kişileri göz önünde bulundurduğunuzda ense bölgelerindeki saç köklerinin her daim kaldığını görmekteyiz. Alanında uzman saç ekim klinikleri de saç ekiminde ense bölgesindeki saçları yani saç köklerini donör olarak kullanmaktadır. Bu noktada bu bölgedeki genetik materyal ile saç kökleri ön bölgeye transfer edilmekte ve ekim işleminin gerçekleştirildiği bölgede saçlar 3 aylık bir süreç sonucunda çıkmaya başlar.

Ekilen Saç Dökülür Mü ? | Ekilen Saçların Tuttuğu Nasıl Anlaşılır

Saç ekimi alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından yapıldığı zaman tutmaması mümkün değildir. Bu noktada ise önemli olan greftleri alınacak olan kişinin deneyimli ve başarılı olmasıdır. Donör bölgeden saçları alırken kök ile birlikte çıkartması, kökleri canlı çıkarması, greftleri canlı şeklinde tutup en hızlı şekilde ekmesi gibi dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır.

Başarılı bir saç ekimi sonrası kabuklanmalar ve dökülmeler görülmekte, ardından ince ve küçük saçlar çıkmaya başlamaktadır. Daha sonrasında ise saçlar gürleşerek artışa geçer ve çıkmaya devam eder.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.