Enseden Alınan Saçlar Neden Dökülmez

DHI yöntemi ile saç ekimi nedir? sorusunun en kısa yanıtı olarak‘doğrudan saç ekimi’ anlamına geldiği söylenebilir. Bu yöntemde sadece uzmanların kullanabileceği Choi adı verilen tıbbi bir kalem yardımıyla daha önceden alınmış saç kökleri, herhangi bir kesi veya kanal olmadan doğrudan cilt üzerine yerleştirilir. Özel kalem kullanımından dolayı saç ekim işlemi üç aşamadan iki aşamaya indirilerek hastaya konfor ve rahatlık sağlanır. Kısaca FUE denilen saç ekimi tekniği üç aşamalı, DHI ise iki aşamalıdır. Bu uygulamanın amacı, saç ekiminin kalitesini arttırmak, güçlü bir görüntü sağlamak, mevcut saç görüntüsünü korumak ve ekim yapılan kişinin saçlarını kısaltmadan hızlı bir şekilde günlük hayata dönmesini sağlamaktır.

DHI Saç Ekim Süreci Nesıldır?

DHI saç ekimi, ön bölge (1500-2000 greft) açıklığı olan veya genel saç seyrekliği olup saç tıraşını istemeyen kişiler için genel tercih sebebidir. DHI saç ekimlerinde kullanılan cerrahi kalemler saç köklerinin yapısı ve sayısına göre değişik ölçülere sahiptir. Bu saç kökleri temizleme işleminden geçtikten sonra özel cerrahi kalemlerin uçlarına yerleştirilir. Ardından implantın ucu, insan saç folikülünün yapısına ve kalınlığına uyacak şekilde boyutlandırılır. DHI floklama ile saç kökü yerleştirilmesi sırasında herhangi bir kesi yapılmaz ancak greftin yerleştirildiği deride dairesel bir yarık yapılır. Saç ekim merkezi, saç ekimini tamamlandıktan sonra ise saç derisi hızla iyileşir.

DHI Yöntemi Kimler İçin Uygundur?

DHI yöntemi, genel saç seyrekliği yaşayan ve saç ekiminde saçlarını kestirmek istemeyen ve ön bölge saç ekimi isteyen hem bayan hem de erkek hastalar için uygun bir yöntemdir. DHİ yöntemi, özellikle son yıllarda saç dökülmesi şikayeti yaşayan bayanlar için sosyal hayata hızlı dönüşün kurtarıcı yöntemidir.

Erkek hastalarda da iş hayatına olumsuz bir etkisi olmaması ve sosyal fobi sebebiyle DHI yöntemi tercih edilmektedir.

DHI Yönteminin Avantajları Nelerdir?

DHI ile saç ekimi, saç köklerinin daha sık ekilmesini sağlar. Saçlar bu şekilde ekildiğinde çok daha doğal görünecektir. Medikal kalem sadece saç kökünün açısını belirlemeyi kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda saç kökünün genişliğine göre implant yerini deler. Bu nedenle ameliyatın neden olduğu hasar en aza indirilir. Bu yöntem kesi yapılmadan uygulandığı için çok az kanama olur. Daha az yara hasarı olduğu için yara iyileşme süreci çok hızlıdır. DHI yöntemi mevcut saçlara zarar vermez. İhtiyaç duyulan alanlara doğrudan ekim yapmayı sağlar. DHI yöntemi ile saç ekimi, ameliyat sırasında ve sonrasında saç dökülmesini en aza indirir. Mevcut saçların tıraş edilmesini gerektirmediği için kadınlar tarafından da tercih edilen bir uygulamadır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.