Başkasından Alınıp Saç Ekilir Mi

Başkasından Alınıp Saç Ekilir Mi

Başkasından alınıp saç ekilir mi sorusu sıklıkla merak edilen ve uzmanlara yöneltilen sorular başında gelmektedir. Fakat bu soruya verilecek cevap ise ekilemeyeceğidir. Çünkü saç ekimi işleminde saçı tamamı ile canlı bir şekilde kişilerin kendi ense bölgesinden alınarak saç olmayan bölgeye nakledilmektedir. O bölgeye nakledilen saç kökünün öncelikle kan ile buluşması ve beslenmesi gerekmektedir. Çünkü bu sayede canlılığını sürdürebilen saç köklerinden çıkabilmektedir. Bunun için de tamamen yani %100 genetik uyumluluk gerekmektedir.

Vücut kıllarından saç ekimi yapılıp yapılmayacağı son yıllarda çok fazla sorulan sorulardan biridir. Başkasından alınıp saç ekilir mi sorusuna hayır cevabı verildikten sonra bu soruya evet cevabını vermekteyiz. Göğüs kılları, sırt kılları, kol ve bacak kıllarının son yıllarda saçın döküldüğü bölgelere transfer edildiğini görmekteyiz. Fakat bu yöntemler her zaman başarılı ve kalıcı sonuçlar elde etmeye olanak sağlayamayabilir.

Başkasından Alınıp Saç Ekilir Mi ? – Başkasından Saç Nakli Olur Mu

Saç naklinin uygulanmasının herhangi bir zamanı yoktur. Burada önemli olan tek şey saçın neden döküldüğünün belirlenmesi ve doğru saç ekimi yöntemine karar verilmesidir. Akabinde doğru donör bölgeden sağlıklı saç kökleri alınarak saç ekim operasyonu başlatılmaktadır.
Örneğin fazla dökülme ve kellik yaşayan, büyük açıklığı olan kişilerin saçlarını saç açıklarının tamamen kapatılması için donör yetmediği takdirde göğüs kıllarından, ense kıllarından ve hatta sırt kıllarından alınmasının talep edildiği görülmektedir.

Teknik ve bilimsel olarak bir bölgeden diğer bir bölgeye kıl köklerinin transfer edilmesi yani taşınması mümkündür. Bu aşamada alanında uzman ve deneyimli olan bizler; donör alanı yeterli olmadığı takdirde ise başka yerden alınabilecek bölge olarak çene altı kısmındaki sakaldan almayı tercih etmekteyiz.

Sırt ve omuz kısımından da saç kökü alınabilmekle birlikte sağlıklı ve kalıcı olmadığından dolayı bizler bunu tavsiye etmiyor ve uygulamıyoruz. Çünkü bu noktada en önemli olan nokta kişinin kendi kıl kökünün ekim işlemi için kullanılmasıdır.

Bir açıdan organ ve deri nakli olan saç ekimi işlemini vücut yalnızca kendisinden alındığında kabul etmekte ve olumlu sonuç vermektedir. Bir başkasından alınacak olan kıl kökünü vücut reddederek sonuç vermemektedir.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.