Aşırı Saç Dökülmesi Neden Olur?

Este Sağlık olarak, saç sağlığı ve dökülme konusunda geniş bir perspektif sunmaktayız:

Sağlıklı bir saç derisinde, yaklaşık 100.000 saç köküne sahip bireylerde günde ortalama 100-150 saç telinin dökülmesi normal kabul edilmektedir. Bu dökülme, hormonal değişiklikler, diyet, genetik faktörler, kimyasal etkiler, sistemik hastalıklar, zihinsel stres ve kafa derisi sorunları gibi birçok nedenle meydana gelebilir. Sağlıklı bir bireyde saç dökülmesi süreci genellikle 2 aya kadar devam edebilir. Tedavi yaklaşımları, bu dökülmenin başlamasından 3-4 ay sonra uygulanabilir ve genellikle tedavi sonrası 6-12 ay içinde olumlu sonuçlar alınabilir.

Saç büyümesi, üç ana aşamadan oluşur: Büyüme, dinlenme ve dökülme. Bu süreçte, her saç telinin ömrü üç farklı evreye ayrılır. Saç dökülmesi, bu döngünün bir parçası olarak ortaya çıkar, ancak bu süreç genetik faktörler, stres, demir eksikliği ve hormonal dengesizlik gibi birçok nedenden dolayı etkilenir. Genetik faktörler, özellikle erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen durumda belirgin bir rol oynar. Erkeklerde ve kadınlarda farklı seviyelerde görülen bu durum, hormonal etkilere yanıt olarak ortaya çıkar. Aile öyküsü, saç dökülmesine yatkınlığı artırabilir. Bu tür durumlar için Mezoterapi, PRP ve diğer tedavi yöntemleri, saç dökülmesini önlemek veya geciktirmek için etkili olabilir.

Este Sağlık, saç dökülmesi konusunda bireyleri en uygun ve etkili tedavi yöntemleriyle bilgilendirmek ve desteklemek için buradadır.

Saç dökülmesine ne iyi gelir?

Este Sağlık olarak, saç dökülmesi konusunda etkili tedavi yöntemlerini sunmaktayız. Uzman gözetiminde kullanılan özel ilaçlar, saç tellerinin güçlenmesine, ince saç tellerinin kalınlaşmasına ve dökülmeyi önlemeye yardımcı olabilir. Mezoterapi gibi yenilikçi bir yöntemle, saç derisine vitamin, mineral ve dolaşımı artırıcı maddeler mikro iğnelerle enjekte edilir. Bu işlem sonrasında, saç derisine yapılan hafif masajla enjekte edilen bileşenlerin saç köklerine eşit şekilde dağılması sağlanır. Kür halinde uygulanan bu tedavi, saç köklerinin beslenmesini teşvik eder ve saçların daha sağlıklı ve gür bir şekilde büyümesine katkıda bulunur. Bu yöntem, hem erkeklerde hem de kadınlarda saç dökülmesi tedavisinde etkili sonuçlar sunar.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.