Saç Dökülmesinin Nedenleri?

Saç Dökülmesinin Nedenleri? arasında neler yer almaktadır hiç düşündünüz mü?

Saçlarımız… Kim istemez ki yoğun, dolgun ve istediği gibi şekil verebileceği saçlara sahip olmak? Elbette herkes ister. Fakat bu noktada, bizler istemesek de gerek elimizde olmayan nedenlerden dolayı (vücudumuzun ve saçlarımızın yapısındaki problemler), gerekse kendi saç sağlığımızı önemsemeyerek ve bilinçli olarak bakım yapmayıp etkisi altında kaldığımız dış etkenler nedeniyle maalesef saç dökülmeleriyle karşı karşıya kalınabilmektedir.

Saç dökülmesi konusunda en yaygın olarak görülen dökülme nedenlerini incelediğimizde; karşımıza en başta ırsi olması ile beraber genetiğimize bağlı hormonal bozukluklar, vitamin eksiklikleri, stres faktörü, yanlış beslenme alışkanlıkları ve saça uygulanan yanlış uygulamalar çıkmaktadır.

Günde 50 ile 100 tel saç dökülmesi normal bir durumdur. Ancak saçlarımızı her düzelttiğimizde tutam tutam saç geliyor ve her geçen gün saç kalınlığı inceliyorsa tipik saç dökülmeniz var demektir. Hemen önlem alınmalıdır.

Şüphesiz sağlık bize verilen en büyük nimettir. Sağlığımızı korumanın en etkili faktörü doğal yaşamdır. Sağlıklı saç tedavisi ve sık & doğal saç ekimi kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur. 

  • Daha mutlu ve pozitif bir hayatınız olur.
  • Kendinize güveninizi arttırır.
  • Hayata bakışınız değişir.
  • Saçlı haliniz, saçsız halinizden oldukça genç görünür.
  • Genç olmakta insana mutluluk verir.

Saç dökülmesi sorunu, çözümü olmayan bir problem değildir. Zamanında kaybettiğiniz saçlarınıza üzülmektense sağlıklı saç tedavisi veya sık & doğal saç ekimi yaptırarak daha mutlu olabilirsiniz. Sağlıksız bir hayatla asla mutlu olamayız. Este Sağlık olarak “önce sağlık” ilkesiyle hareket etmeyi kendimize insani ve vicdani bir görev olarak benimsedik.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
John Doe
Tasarımcı