Play Video

FUE Saç Ekimi

En güncel saç ekimi tekniği olan FUE ( Foliküler Ünite Ekstrakisyon ) aynı zamanda tüm saç ekimi tekniklerinin temelidir. Lokal anestezi ile dökülmemeye kodlanmış olan, ense kısmından güçlü ve sağlıklı saç kökleri tek tek alınıp açık olan alanlara tek tek nakış işler gibi nakledilir.

FUE Saç Ekimi nedir ?

Fue (Foliküler ünite ekstraksiyonu) güncel ve aktif olarak kullanılan saç ekim yöntemidir. FUE yönteminin en önemli ve eski FUT yönteminden farkı kesi yapılmamasıdır. Bu yöntem kişi için hem saç ekim operasoynu sırasında hem de saç ekim sonrası iyileşme sürecinde ciddi konfor ve kolaylık sağlar. Aynı zaman da operasyon sonrası herhangi bir kesi ve ameliyat izinin olmaması kişiler tarafından tercih edilmesini sağlar.

FUE saç Ekimi Nasıl Yapılır ?

-Anestezi ve Kök Alma İşlemi

Fue Saç Ekimi yönteminde  klasik saç ekimi aşamaları ile birebir aynıdır. Saç köklerinin alınacağı donör bölge  lokal anestezi ile hazır hale geldikten sonra, kişilerin saç yapısına göre uygun olan mikro motor  uçları (0,7-0,9mm) ile saç köklerinin toplama işlemi gerçekleştirilir. Kök alma işleminde dikkat edilmesi  gereken en önemli nokta, ekim yapılacak alanın ihtiyacı kadar kök alınması  ve donör bölgenin sağlıklı yapısının bozulmamasına gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.

Alınan sağlıklı saç kökleri, saç teli sayısına göre 1’li, 2’li ve çoklu saç teli olarak ayrıştırma işlemine alınır, ekilecekleri bölgelere göre hazır hale getirilir.

– Kanal Açma İşlemi 

Kanal açma aşamasında kanallar lateral slit yöntemi ile açılır, Saç köklerinin yapısına uygun mikro kesiler atılarak kanal açma işlemi gerçekleşir. Doğal görünümü elde etmek için açılacak kanalların açısı,yönü ve derinliği çok fazla önem arz etmektedir, sonucu doğrudan etkiler.

-Ekim İşlemi 

Son aşama olarak ekim işlemi gerçekleşir. Açılan kanallara uygun saç kökleri tek tek ve özenle yerleştirilerek saç ekimi işlemi tamamlanmış olur.

Neden Este Sağlık ?
Safir

Safir FUE, saç ekimi aşamasındaki kanal açma işleminde kanalları açmak için kullanılan; ucu safir malzemeden olan cerrahi bir materyaldir. Safir, elmastan sonraki en sert kristaldir. 

Safir kalem ile açılan kanallar cilde zarar vermediği gibi iyileşme süreci daha da hızlıdır. En önemlisi sık kanallar açılarak, sık ve doğal saç ekimi gerçekleştirilebilmekte ve daha da yoğun bir saç çıkışı sağlanmaktadır.

Tam Teşekküllü Hastane

Tüm operasyonlarımız tam teşekküllü JCI belgeli ve akredite olmuş hastanelerde yapılmaktadır. Bizi farklı kılan işimize olan aşkımız operasyonların her aşamasında ayrı bir emek ayrı bir özveri gösterildiğinde başarı ve mutluluk kaçınılmaz olur.Ekip Olarak tüm enerji ve yoğunluğumuzu size vererek daha iyi ve daha kaliteli sonuçlar elde edilir.

%100 Doğru Sonuç

Güvene dayalı, ihtiyacı yönelik doğru teşhis koyarak güler yüzlü hizmet anlayışı, Bizi farklı kılan işimize olan aşkımız operasyonların her aşamasında ayrı bir emek ayrı bir özveri gösterildiğinde başarı ve mutluluk kaçınılmaz olur.

Sedasyon Uygulaması

Kişilerin hafif uyku haline girerek yaptırdıkları saç ekimi işlemidir. Anestezi doktorunun, ağrı kesici ve rahatlatıcı özelliği bulunan bir takım ilaçların damar yolundan vermesi ile başlar.
 
Sedasyon sonrası saç ekimi esnasında kişinin bilinci ve şuuru açıktır, kendisini hafif uykulu hisseder ve rahat bir şekilde, işlemi gerçekleştiren uzmanla konuşarak işlem sürecini geçirir. Daha çok panik atak hastalığı olan, kapalı alan fobisi olan ve aşırı heyecanlı olan kişilerin tercih ettiği bir uygulamadır. Uygulamayı anestezi doktorunun yapması şarttır.

 

İğnesiz ve Ağrısız Saç Ekimi Uygulamasının Süreci

Comfort-in dediğimiz cihazın içerisindeki anestezi ilaçları, cihazın baskı uygulama yöntemi ile deri altına enjekte edilir. Böylelikle iğnesiz bir şekilde ağrı ve acı olmadan lokal anestezi uygulanmış olur.

Tüm sorularınız için bizleri arayabilir ya da Whatsapp hattımızdan yazabilirsiniz
%100 Memnuniyet
Bir arkadasimin referansiyla iletisime gectim. Onceikle saglik odakli bir kurulus olmasi sebebiyle Haziran 2020 de operasyon yaptirmaya karar verdim. Surec basindan itibaren tecrubeli ekibin yonlendirmesi sayesinde saglikli bir sekilde devam ediyor. Sefik bey ve tum ekibe tesekkur ederim.
Metin YILMAZ
5/5
1 Ocak 2020 tarihinde saç ekimi yaptırdım uzun arayiş ve görüşmeler sonucunda este sağlik'ta karar verdim. Aradan 9 ay gibi süre geçti ilk günden bu güne kadar hiç bir problem veya memnuniyetsizlik yaşamadim ekimden sonra küaförüm arkadaşlarım ekim yaptırdığımı fark etmediler Adem bey ve ekibine çok teşekkür ederim.
Ömer DENİZ
5/5
Saç ekimi yaptırmak için araştırmalar yapıyordum. Ve endişelerim vardı ta ki Este Sağlık Adem beyi tanıdıktan sonra tereddütlerimi kenara bırakarak ektirmeye karar verdim. Çok güzel Ekim oldu gerçekten çok memnun kaldım. Este sağlık ve ekibine teşekkür ederim. Herkese kesinlikle tavsiye ederim.
Murat AKBAY
5/5

FUE saç ekimi tekniğinde FUT yönteminden farklı olarak saç ekimi işlemi sırasında ekilen bölgeden doku alınmasına gerek yoktur. Bu nedenle saç ekimi dikiş, kesi ve herhangi bir travmatik müdahale gerektirmez. Ayrıca seans aralığı daha kısa olacaktır. Bu nedenle bu teknik daha çok saç ekiminde kullanılmaktadır. FUE saç ekimi yöntemi sırasında saç kökleri tek tek toplanır ve saç dökülme bölgesine transfer edilir. Bu işlemlerden önce donör bölgedeki saçlar çok kısa tıraş edilirdi. Saç kökü alınan bölgeye ve saç ekim bölgesine lokal anestezi uygulanır.

FUE Saç Ekimi Avantajları

FUE saç ekimi avantajları arasında en önemlisi, kullanılan saç köklerinin genetik olarak yok edilmemesi ve hastanın ekilen bölgede kalıcı saçlara kavuşmasını sağlamasıdır. Bu saçlar yaşamları boyunca uzamaya devam eder. Yeni saçların çıkması hastanın kendine olan güvenini arttırır ve kendisini daha çekici hissetmesini sağlar. FUE tekniğinin bu kadar popüler olmasının sebeplerinden biri de dikiş gerektirmemesidir. Sonuç olarak ameliyat sonrası iz kalmaz. FUE saç ekimi teknolojisi hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilmektedir. Kişiler daha kısa sürede ağrısız iyileşme süresi ile normal hayatlarına dönerler. Kişinin yeni saçları doğal görünecektir. Sürü alanının beklenen yoğunluğu kolayca elde edilebilir.

FUE Saç Ekimi Sonrası

Uygulama sonrası en önemli konu bu bölgenin korunmasıdır. Bu açıdan bir süre yağlı temaslardan kaçınılmalıdır. Uygulamadan sonra saçınbir süre yıkamasına gerek yoktur. Bu süre zarfında saçlarınızı ıslatmamaya özen göstermeniz ve kendinizi yağmur gibi atmosferik maddelerden korumanız önemlidir. Doktorunuz saçınızı yıkamanıza izin verdiğinde, nazikçe yıkamanız önemlidir. FUE saç ekimi sonrası 3. gün hasta ilk yıkamayı yapabilir. İlk yıkama çok önemlidir, bu nedenle saç ekim merkezinde yapılması tavsiye edilir. Ameliyattan üç gün sonra ise duş alma yasağı kalkar ve hastalar günlük hayatlarına devam edebilirler. Aynı şekilde boynun arkasındaki bölge iyileşmeye başlar. 1 hafta sonrasında ise izler tamamen yok olur. Ekim yapılan bölgede kabuklar oluşmaya devam edebilir ve kaşıntı oluşabilir. 10 gün sonra bu kabuklar tamamen şeffaf hale gelir ve büyüyen bölgedeki hafif kabukların görünümü tamamen kaybolur. Tüm bu açılardan ele alındığında FUE saç ekim yöntemi, büyük bir avantaja sahiptir.