FUE tekniği ile saç ekimi nedir ? I Nasıl yapılır ? I Saç Ekimi I Este sağlık FUE tekniği ile saç ekimi nedir ? I Nasıl yapılır ? I Saç Ekimi I Este sağlık
FUE SAÇ EKİMİ

ESTE SAĞLIK FUE SAÇ EKİMİ

En güncel saç ekimi uygulaması olan FUE tekniği ( Foliküler Ünite Ekstrakisyon ), aynı zamanda tüm saç ekimi tekniklerinin temelidir. Lokal anestezi ile ense kısmından dökülmemeye kodlanmış olan, güçlü ve sağlıklı saç kökleri tek tek alınıp açık olan alanlara nakış işler gibi nakledilir.

Operasyonlarımız, tam teşekküllü JCI belgeli ve akredite olmuş hastanelerimizde yapılır. Önceliğimiz, kişinin sağlığı ve mutluluğunu gözetmek olduğundan FUE saç ekimi operasyonu öncesi gerekli kan tahlilleri yapılır. Kullanılan malzemeler kişiye özeldir. 

Yani sterilizasyondan geçip bir başkasının operasyonunda kullanılmaz. Tek kullanımlık malzemelerimiz sayesinde enfeksiyon riskini minimuma indirgeriz.

Mevcut açıklığın tek seansta mümkün olduğu kadar kapanması için kişinin ihtiyacına göre, ense yapısına zarar vermeden maksimum sayıda kök alınır. ( Ense bölgesindeki saç kökleri yeterli değil ise sadece çene altındaki kökleri değerlendirilebilir. ) Este Sağlık olarak göğüs ve sırttaki köklerin alınmasını tasvip etmiyoruz.

FUE saç ekim tekniği ile iki kulak arası ve ense kısmından saç kökleri tek tek toplanıp; tekli, 2’li, 3’lü, 4’lü ve 5’li kökler şeklinde ayrıştırılarak özel solüsyon yardımıyla temizlenir ve dizim işlemi yapılır. 

Daha sonra saç köklerinin ekileceği açık alanlara önceki saçların doğal çıkış yönüne doğru 45 derecelik açılar ile lateral kesim yöntemiyle zikzaglı ve girdili-çıktılı bir şekilde kanallar açılır. Böylelikle çıkacak olan saçlar mevcut saçlarınız ile eş değer ve doğal bir görünüm sağlar.

Hastalar operasyon esnasında TV izleyebilir, müzik dinleyebilir, yeme içme ihtiyacını ve WC ihtiyacını giderebilir.

Operasyon sonrasında ise ağrı, sızı olmaksızın sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

İletişim Formu
close slider


Open chat
Yardıma İhtiyacınız mı var ?