Sakal ve Bıyık Ekimi I Doğal Görünümlü Sakal Ekimi I Este Sağlık I Sakal ve Bıyık Ekimi I Doğal Görünümlü Sakal Ekimi I Este Sağlık I
SAKAL VE BIYIK EKİMİ

ESTE SAĞLIK SAKAL VE BIYIK EKİMİ

SAKAL ve BIYIK EKİMİ

Erkekler için sakal ve bıyık çok önemli faktörlerdendir. Çünkü sakallar ve bıyıklar bir nevi aksesuar olarak; özgüven sahibi bir birey olabilmek için ve dış görünüm açısından istenilen görüntüye sahip olmak adına büyük önem taşımaktadır. Bu önem göz önünde bulundurulursa, istenilen sakal ya da bıyık görüntüsüne kavuşabilmek için sakal ve bıyık ekimi yaptırılabilmektedir.
 
Erkeklerde genetik olarak görülebilen köselik durumu, geçirilen kazalar sonucu yaralanmalar ve yanık problemleri veya başka bir sebep sonucu bir bölgede sakalın ve bıyığın çıkmaması ya da seyrek/az çıkması durumlarında erkekler sakal ekimi operasyonu geçirmeye ihtiyaç duymaktadır.

Sakal ve Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE saç ekimi operasyonunda olduğu gibi ense bölgesinde genetik olarak dökülmemek üzere kodlanmış olan saç kökleri, sakal/bıyık ekimi yapılacak bölgeye sakal ve bıyıkların doğal çıkış yönüne doğru açılan kanallara yerleştirilir. Operasyon sonrası süreç yine saç ekiminde olduğu gibidir.

SAKAL VE BIYIK EKİMİ
 
Burada unutulmaması gereken husus, yüz bölgesinin kafa derisine oranla daha hassas ve yumuşak olmasıdır. Bu sebeplerden dolayı sakal ve bıyık ekimi operasyonu gerek kullanılan malzemeler gerekse operasyonu yapan ekibin çalışma şekli daha da planlı ve daha da kontrollü bir şekilde ilerlemelidir. Burada gösterilecek hassasiyet ve başarı, kişilerin işlem sonrasındaki iyileşme süreçlerine olumlu katkılar sağlayacaktır.
 

KAŞ EKİMİ

SAKAL VE BIYIK EKİMİ

 
Kaşlar gözleri çevreleyerek, gözlerin ve yüzün güzelliğini ortaya çıkaran; yüz bütünlüğünü ve ifadesini sağlayan, estetik açıdan çok önemli yapılardır. Sadece kaş hareketleri ile duygular dışa vurulabilir, kaşlarımız duygu ve düşüncelerimizi belirtirken yüzümüzde oluşan jest ve mimiklere de büyük bir katkı sağlar.
 
Kaşlarda seyrelme veya kısmen dökülmeler yaşandığında kişinin yüz ifadesinin ciddi biçimde bozulduğu gözlenmektedir. Kaş ekimi ense bölgesindeki dökülmemeye kodlanmış sağlıklı saç köklerinin kaş bölgesine nakledilmesidir.
 
Kaş ekimi işlemi ile kaşa verilecek yeni şekil anatomik sınırlar içerisinde kalarak, hastanın isteklerinin de dikkate alınması sureti ile çizilerek planlanır. Sonrasında tıpkı saç ekimi tekniği gibi işlem yapılır.
 
Operasyon 1,5-2 saat sürer. Sonrasında kişi hiç beklemeden sosyal hayatına geri dönebilir. Bir gün sonra ise banyo yapabilmesi serbesttir. Ekilen kaşların tamamen uzaması 3-6 ay kadar sürer.

İletişim Formu
close slider


Open chat
Yardıma İhtiyacınız mı var ?