Play Video

Sakal ve kaş Ekimi

Erkekler için sakal ve bıyık aksesuar, özgüven ve dış görünüm açısından büyük önem taşımaktadır. Fakat köselik, yaralanma, yanık veya başka bir sebep sonucu bir bölgede sakalın ve bıyığın çıkmaması ya da seyrek/az çıkması durumlarda erkekler istedikleri yoğunlukta sakal ve bıyığa sahip olamayabilir. Sonucunda ise sakal ekimi operasyonuna ihtiyaç duyulmaktadır.

Sakal Ekimi Nedir ?

Fue saç ekimi operasyonunda yapıldığı gibi ense bölgesinde genetik olarak dökülme mek üzere kodlanmış olan saç kökleri, sakal/bıyık ekimi yapılacak bölgeye sakal ve bıyıkların doğal çıkış yönüne doğru açılan kanallara yerleştirilir. Operasyon sonrası süreç saç ekimindeki gibidir. Yüz bölgesi, kafa derisine oranla daha hassas ve yumuşak olduğundan dolayı sakal / bıyık ekiminde gerek kullanılan malzemeler olsun gerek ise çalışma şekli daha da planlı ve daha da kontrollü bir şekilde tecrübeli bir ekibin yapması gerekir.

kaş Ekimi Nedir ?

Kaşlar gözleri çevreleyerek, gözlerin ve yüzün güzelliğini ortaya çıkaran, yüz bütünlüğünü ve ifadesini sağlayan, estetik açıdan çok önemli yapılardır. Sadece kaş hareketleri ile duygular dışa vurulabilir, kaşlarımız duygu ve düşüncelerimizi belirtirken yüzümüzde oluşan jest ve mimiklere büyük bir katkı sağlar. Kaşlarda seyrelme veya kısmen dökülmeler yaşandığında kişinin yüz ifadesinin ciddi biçimde bozulduğu gözlenmektedir. Kaş ekimi ense bölgesindeki dökülmeye kodlanmış sağlıklı saç köklerinin kaş bölgesine nakledilmesidir. Kaş ekiminde kaşa verilecek yeni şekil anatomik sınırlar içerisinde kalarak, hastanın isteklerini de dikkate alınmak sureti ile çizilerek planlanır. Sonrasında tıpkı saç ekimi tekniği gibi işlem yapılır. Operasyon 1.5/2 saat sürer kişi anında sosyal hayatına geri dönebilir. Bir gün sonra ise banyo yapılabilir. Ekilen kaşların tamamen uzaması üç ila altı ay kadar sürer.

Neden este Sağlık ?

Tam Teşekküllü Hastane 

Tüm operasyonlarımız tam teşekküllü JCI belgeli ve akredite olmuş hastanelerde yapılmaktadır.

%100 Başarı ve mutlu hastalar

Bizi farklı kılan işimize olan aşkımız operasyonların her aşamasında ayrı bir emek ayrı bir özveri gösterildiğinde başarı ve mutluluk kaçınılmaz olur.

Hijyen ve Sterilizasyon

Este Sağlık olarak Hastanelerimizde hijyen ve sterilizasyon kuralları tam olarak yapılır. Kullanılan malzemeler tek kullanımlıktır.

Ağrısız Anestezi

Operasyonlarımızda arasız anestezi cihazı kullanılarak ağrı ve acı hissetmezsiniz.

Ömür boyu Garanti ve Ömür boyu tıbbi destek

İşimizin daim arkasında ve takipçisiyiz. Verdiğimiz talimatlara uyulduğu takdirde tüm işlemlerimiz ömür boyu garantilidir.

saç ekim merkezi