Sakal Ekimi ve Sonrası I Sakal Ekim Fiyatları I Sakal Ekim Merkezi I Este Sağlık Sakal Ekimi ve Sonrası I Sakal Ekim Fiyatları I Sakal Ekim Merkezi I Este Sağlık
SAKAL EKİMİ SONRASI

ESTE SAĞLIK SAKAL EKİMİ SONRASI

Sakal ekimi son yıllarda epey rağbet gören bir işlemdir. Sakal ekiminde; erkek bireylerin sakallarını ve bıyık alanlarını kapsayan seyrek veya hiç büyümeyen yerler için saç kılları alınır. Alınan saç kılları, sakalların büyümesi gereken alana uygulanır. Diğer bir ismi ile kök nakli olarak da bilinir. Sakalları olmayan insanların birçok sebebi olabilir. Örneğin genetik faktörlere bağlı olarak ergenlik döneminde sakalı uzamayan insanlar, geçmiş yaşamında travma ve yanığa maruz kalan kimselerin sakalları çıkmayabilir. Sakal saçlar gibi her bireyde aynı oranda bulunmuyor. Bu nedenle de saç ekim uzmanları, sakal ekimi yapmak adına kişiye özel plan ve program yapar. Sakal ekimi işlemi lokal anestezi şeklinde tarif ediliyor. Sakal ekimi esnasında, kişinin acı çekmemesi için anestezi işlemi yapılır. Anestezi genel olarak 2 saat içerisinde gerçekleşiyor.
 

Sakal Ekiminin Önemi

Sakallar birçok kişide biyolojik açıdan sorunlar meydana geldiği zaman çıkmayabiliyor. Bu durum kişinin sosyal ve psikolojik açıdan zorluk yaşamasına neden olabilir. Sosyal ilişkiler kurarken kişi görsel açıdan kendisini rahatsız hissedebilir. Sakal ekme işleminde kişi hiçbir şekilde acı yaşamadan doğal bir sakal görünümü elde edebiliyor. Bu durumda insanlar ile kurduğu ilişkilerde kendilerini daha rahat hissedebiliyorlar. Sakal ekimi işlemi yapılmadan önce, hekim tarafından çizilen program aşama alana uygulanır. Hastanın mevcut durumu değerlendirilerek, ense alanı içerisinden kıllar toplanır ve sakal alanına nakil edilir. Sakal ekimi talep eden kişiler, çoğunlukla köselik problemleri ya da saçlarının seyrek olmasından dolayı geliyorlar. Çünkü görsel açıdan dağınık bir görünüme sahip olduklarını düşünebilirler.
 
Saç ekimi yapılmadan önce, tıbbi açıdan hastaların hormonal düzeyleri kontrol edilir. Hormonları sakal ekimi için, belirli bir seviyeye ulaşmış ise işlem gerçekleştirilir. Biyolojik yaş aralığı 20-25 üstü olan kişilere saç ekimi işlemi uygulanabilir. 3-4 günlük denilebilen kirli sakal modelini seven kişiler, eksik veya düzensiz görünen sakallarının ekimini yaptırırlar. Sakal ekimi sadece sakalı tamamen uzamayan kişilere yapılmaz. Seyrek uzayan kişiler için de günümüzde yoğun bir şekilde uygulanır. Yüzde estetik bir görünüme sahip olan sakallar, erkek bireyler için oldukça önemlidir.
 

Sakal Ekimi Nasıl Gerçekleşiyor?

Sakal ekim işleminde, tıpkı saç ekiminde de olduğu gibi farklı yerlerden alınan kıllar sakal alanına uygulanır. Fue tarzı bir teknik kullanıldığı için, kişi nakil sonucunda acı hissetmez. Ayrıca anestezi nakil işlemini kolaylaştırıyor. Sakal ekimi yapılması gereken kişilerde, bölgesel açıdan kayıplar fazla ise durumla ilişkili program ve planlar yapılır. Eğer sakal olması gereken yerde hiç sakal yok ise kişisel isteğe bağlı olarak 1500 veya 4000 arasında bir ekim yapılabilir. Köse olarak tam olan birisine yaklaşık olarak 200 tane kıl kökü eklenebilir. Sakal kökleri saç köklerine göre daha incedir. Bu nedenle de nakil işlemi esnasında dikkatli ve titiz bir şekilde davranılmalıdır.

İletişim Formu
close slider
[contact-form-7 id="131" title="İletişim formu 1"]
Open chat
Yardıma İhtiyacınız mı var ?