Play Video

Safir FUE Saç Ekimi

Mevcut FUE saç ekim yöntemiyle beraber kullanılan ve saç ekiminin ikinci aşaması olan kanal açma aşamasının, değerli bir cevher olan safirden üretilmiş uçlar ile gerçekleştirilmesidir.

Safir FUE Saç Ekimi

nedir ?

Mevcut FUE saç ekim yöntemiyle beraber kullanılan ve saç ekiminin ikinci aşaması olan kanal açma aşamasının, değerli bir cevher olan safirden üretilmiş uçlar ile gerçekleştirilmesidir.
Safir FUE saç ekimi yönteminde, klasik FUE yönteminin birinci aşaması olan kök alma işlemi ve son aşama olan ekim işlemi birebir aynıdır. Buradaki farklılık, ikinci aşama olan kanal açma işleminde lateral slit yerine elmas safir uçların kullanılmasıdır. Safir uçların tercih edilme sebebi slitten daha küçük olması, cildi deforme etkisinin en aza indirilmiş olması , mikro düzeyde kanal açılmasına olanak sağlaması hem daha sık hem de daha doğal sonuçların elde edilmesine katko sağlamasıdır.

Safir FUE saç Ekiminin Avantajları Nelerdir ?

-Daha Estetik, Daha Sağlıklı.

Safir Uçların kullanılması, hem sağlık hemde estetik açıdan güzel sonuçların alınmasını sağlar. Slit yöntemine göre daha mikro kanalların açılması iyileşmeyi hızlandırdığı gibi iz bırakmama konusunda da ciddi katkı sunar.

– Daha Doğal. 

Elmas Safir uçların ön kısmı  üçgen formu ile kanal açarken açıyı verme konusunda kolaylık sağlar ve daha doğal bir saç ekim görünümü gerçekleşir.

-Daha Sık Saçlar.

İstenilen saç sıklığını elde etme de elmas safir uçlar slit yöntemine göre çok küçük olmaları daha sık kanallar açmayı ve saç ekimi yaptıran kişilerin mutlu olacağı şekilde sık ve doğal bir sonuç ortaya çıkarır.

Neden Este Sağlık ?
Safir

Safir FUE, saç ekimi aşamasındaki kanal açma işleminde kanalları açmak için kullanılan; ucu safir malzemeden olan cerrahi bir materyaldir. Safir, elmastan sonraki en sert kristaldir. 

Safir kalem ile açılan kanallar cilde zarar vermediği gibi iyileşme süreci daha da hızlıdır. En önemlisi sık kanallar açılarak, sık ve doğal saç ekimi gerçekleştirilebilmekte ve daha da yoğun bir saç çıkışı sağlanmaktadır.

Hastane Ortamı

Tüm operasyonlarımız tam teşekküllü JCI belgeli ve akredite olmuş hastanelerde yapılmaktadır. Bizi farklı kılan işimize olan aşkımız operasyonların her aşamasında ayrı bir emek ayrı bir özveri gösterildiğinde başarı ve mutluluk kaçınılmaz olur.Ekip Olarak tüm enerji ve yoğunluğumuzu size vererek daha iyi ve daha kaliteli sonuçlar elde edilir.

%100 Doğru Sonuç

Güvene dayalı, ihtiyacı yönelik doğru teşhis koyarak güler yüzlü hizmet anlayışı, Bizi farklı kılan işimize olan aşkımız operasyonların her aşamasında ayrı bir emek ayrı bir özveri gösterildiğinde başarı ve mutluluk kaçınılmaz olur.

Sedasyon Uygulaması

Kişilerin hafif uyku haline girerek yaptırdıkları saç ekimi işlemidir. Anestezi doktorunun, ağrı kesici ve rahatlatıcı özelliği bulunan bir takım ilaçların damar yolundan vermesi ile başlar.
 
Sedasyon sonrası saç ekimi esnasında kişinin bilinci ve şuuru açıktır, kendisini hafif uykulu hisseder ve rahat bir şekilde, işlemi gerçekleştiren uzmanla konuşarak işlem sürecini geçirir. Daha çok panik atak hastalığı olan, kapalı alan fobisi olan ve aşırı heyecanlı olan kişilerin tercih ettiği bir uygulamadır. Uygulamayı anestezi doktorunun yapması şarttır.

 

İğnesiz ve Ağrısız Saç Ekimi Uygulamasının Süreci

Comfort-in dediğimiz cihazın içerisindeki anestezi ilaçları, cihazın baskı uygulama yöntemi ile deri altına enjekte edilir. Böylelikle iğnesiz bir şekilde ağrı ve acı olmadan lokal anestezi uygulanmış olur.