Saç Mezoterapisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Saç Mezoterapisi, saç için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasit karışımlarının saçlı deriye enjekte edilmesi yoluyla uygulanan tedavi yöntemidir.

Bu yöntem ile saç köklerini besleyen bileşenlerin kolay bir şekilde saçta yerleşmesini sağlar. Bu yöntem ile saç dökülmesi tedavi edilebileceği gibi, incelmiş olan saçları kalınlaştırır, dökülmeleri durdurur, saçın daha canlı ve parlak hale gelmesini sağlar.

Çok az kadın kendi saçından memnundur. Günümüzde saçlarımız çevre, özellikle hava ve su olmak üzere yoğun bir şekilde kirlenmektedir, sık stres, sinir gerginliği ortaya çıkmakta ve iyi bir uyku alamamak bizleri rahatsız etmektedir. Bütün bunlar, elbette, doğal güzelliği büyük ölçüde etkiliyor.

Saçlar vücutta meydana gelen değişikliklerden ilk etkilenen bölgelerdendir. Saç problemlerini önlemek, mevcut sonuçlarla mücadele etmekten çok daha kolaydır, ancak çok az kişi koruyucu önlemlere başvurur.

Saç Mezoterapisi Nedir? Nasıl Uygulanır?
Saç Mezoterapisi saçlarınız için ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral(Kalsiyum, İyot, Manganez, Bakır, Çinko, Selenyum, Demir, Potasyum), derinin keratin tabakası ile ilgili ajanlar, saçların uzaması ve gelişmesi için gerekli aminoasitler ve yüzey genişleticilerin saçlı deriye doğrudan enjekte edilmesidir.

Mezoterapi kafa derisi ve saç için oldukça etkilidir. Çeşitli saç problemleriyle mücadelede modern kozmetolojide en popüler uygulamalardan biri olarak kabul edilir. Bu uygulama ile birçok sorunla başa çıkabilir: uyuyan ampulleri uyandırmak, saç köklerine besin sağlamak ve kepeği ortadan kaldırmak gibi.

Mezoterapi deneyimli bir uzman tarafından yürütülen bir saç terapisi yöntemidir. Mikro enjeksiyonlar, sağlıklı saç ve saç büyümesi için gerekli olan vitamin ve besinleri içeren özel ilaçların uygulanmasına yardımcı olur. Tıbbi kompozisyon, mevcut soruna bağlı olarak doktor tarafından seçilir. Bu prosedürün fiyatı amaçlanan etki ile tamamen tutarlıdır.

Saç Mezoterapisi Endikasyonları:

Çok saç dökülmesi
Yağ bezlerinin bozulması ile ilişkili kafa derisinde meydana gelen sebore
Kepek görünümü
Çizik ve kuru kafa derisi
Saç kırılganlığının artması ve bölünmüş uçlar
Bazal bölgede hacim eksikliği

Mezoterapi sonucu saçta nasıl değişiklikler olur?

Faydalı bileşenler ampule teslim edilirken, harici yöntemlerle cildin üst katmanları yabancı maddelerin içeri girmesine izin vermez. Bu nedenle, ampuller canlılık ile doldurulur, bunun sonucunda saçın durumu iyileşir:

Saçlar yavaş yavaş düşmeyi bırakırlar;
gelişimleri aktive edilir;
yağ bezlerinin aktivitesi azalır, bu nedenle bukleler daha uzun temiz ve hacimli görünür;
ampullere kan akışı ve oksijen temini artar;
kepek kaybolur.
Saç yoğunluğu, pürüzsüzlük, parlaklık, tarama ve şekillendirme sırasında bir hafiflik görülür.

Mezoterapi saçın durumunu iyileştirmek için mükemmel bir yöntemdir ve saçlara sağlıklı bir görünüm kazandırır. Uygulama seyrini tamamladıktan sonra, saçınızın yeterince iyi görünmediği konusunda uzun süre endişelenemezsiniz.

Bununla birlikte, prosedürün deneyimli bir uzman tarafından yapılması önemlidir – o zaman gerekli etki kesinlikle sağlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir