Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar ? I Este Sağlık I Saç Ekim Merkezi I Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar ? I Este Sağlık I Saç Ekim Merkezi I
SAÇ EKİMİ SONRASI SAÇLAR NE ZAMAN UZAR

ESTE SAĞLIK SAÇ EKİMİ SONRASI SAÇLAR NE ZAMAN UZAR

Saç ekiminde ekilen saçlar ekildiği süreçten itibaren uzama evresine geçiyor. Kolajen yapısı negatifleştiğinden ve bazı dengesizlikler meydana geldiğinden ekilen saçlar ilk 30 gün içerisinde yeniden dökülmesi doğaldır. Bu dökülme sürecinden 90 günlük süreç sonrasında kanallar tekrardan canlanır. Ekilen saç kökleri kanallardan yeniden çıkmaya başlar. Bu süreç zarfında saçlar yeniden uzamaya başlar. Özellikle 180 günlük zaman zarfı içerisinde uzama evresinin yarısı tamamlanır. 365 günlük süreç içerisinde de saçlar tamamen ve kalıcı bir şekilde uzama evresini tamamlar. Ektirilen saç kökleri bireyin ense kısmından alındığından tamamen doğal renk ve özelliği ile uzar.
 

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi cilt hastalıklarına maruz kalmayan ve kafa bölümünde açılma sorunu yaşayanlara uygulanır. Ancak diyabet hastalığına, kalp hastalıklarına, damar hastalıklarına, böbrek hastalıklarına, karaciğer hastalıklarına, yüksek tansiyon hastalıklarına sahip olan bireylere uygulanmaz. Bu sebeple bu gibi hastalıklara sahip olanlar ilk olarak tıbbi teşhis ve tedavi almalıdır.İlgili doktor tarafından uygun görülmesi durumunda saç ekim uygulanmasından faydalanabiliyorlar. Aksi durumunda yüksek riskler içerdiğinden saç ekimi yaptırması söz konusu değildir.
 

Fue Tekniği Nedir?

Fue tekniği saç ekiminde en çok uygulanan etkili yöntemlerden biridir. Geçmiş dönemlerde Avrupa ülkelerinde uygulanmasına karşın bugün ülkemizde de yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Tek tek saç kökleri alınması olarak da tanım görüyor. Bu teknik diğer tekniklere oranla birçok yönden avantaj sağlıyor. Fue tekniği Fut tekniğine oranla daha gelişmiş bir uygulamadır. Fuet tekniğinde saç kökleri toplu olarak alınır. Fakat fue tekniğinde ise saç kökleri tek tek yani birçok seans üzerinden alınır. Bu sebeple fue tekniği fut tekniğine oranla 3 kat daha yavaş bir şekilde uygulanır. Fue tekniğinde ense kısmından saç kökleri tek tek alınarak ekim yapılacak alana tek tek ekilir. Bu işlemden sonra ekilen saçlar 1 ay içerisinde dökülür. 6 ay içerisinde ise yeniden çıkarak ortalama 1 yıl içerisinde sağlıklı bir şekilde uzar. Fue ve fut tekniğinde ekilen saçlar ömür boyu kalitesini korur. Ense kısmından alınması sayesinde yeniden dökülmesi söz konusu olmaz.
 

Saç Ekimi Nasıl Gerçekleştirilir?

Saç ekimi birçok farklı teknikler üzerinden gerçekleştirilir. Bu teknikler arasında en çok uygulananlar ise fue ve fut yöntemleridir. Bu her 2 teknikte birbirine benzer özelliklere sahip olsa da fue tekniği fut tekniğinin gelişmiş bir üst versiyonudur. Kalıcı sonuçlar sunması sayesinde özellikle fue tekniği dünya çapında uygulanıyor. Bu teknik doğrudan lokal anestezi uygulaması üzerinden gerçekleştirilir. Özel ince yapılı iğneler üzerinden ense bölümü ve her iki kulak arkasından tek tek kökler alınır ve saçsız alana transfer edilir.
 

Saç Ekimi Tehlikeli mi?

Saç ekimmi cerrahi bir işlemdir. Fakat herhangi bir tehlikesi bulunmaz. Fakat alanında uzman doktor tarafından uygulanması şarttır. Sağlıklı bir şekilde ektirilmeyen saçlarda yeniden dökülme söz konusu olabiliyor. Bununla birlikte doğal bir görünüme sahip olması da oldukça güç olabiliyor. Bu bakımdan saç ektirmeye karar verenler profesyonel saç ekim merkezi tercih etmesi tavsiye olunur.

İletişim Formu
close slider
[contact-form-7 id="131" title="İletişim formu 1"]
Open chat
Yardıma İhtiyacınız mı var ?