Saç Ekimi Sonrasın da Nelere Dikkat edilmelidir ? I Este Sağlık I Saç Ekimi Sonrasın da Nelere Dikkat edilmelidir ? I Este Sağlık I
SAÇ EKİMİ SONRASINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR

ESTE SAĞLIK SAÇ EKİMİ SONRASINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR

Saç ekimi yapıldıktan sonra, terletecek, yoracak ve duş almanıza sebep olacak ağır işlerden uzak durulmalı ve daha sıradan işler yapılmalıdır. Terleme, saç köklerinin zarar görmesine neden olurken aynı zamanda uzamayı da engeller. Saç dökülmesinin en önemli sebeplerinden birisi de çok fazla stresli olmaktır. Saç ekimi operasyonu sonrasında stresli ortamlardan uzak durulmalıdır. Saç ekimi işleminiz gerçekleştikten sonra kısa bir süre cinsel ilişkiden uzak durmanız gerekir. Saç ekimi sonrasında antibiyotik kullanımı gerekebilir. Bunun içinde vücuda alkol alınmaması gerekir. Alkol kan yolu ile dolaşım yolunu etkilediği için, yeni ekilen saçlara zarar verebilir.
 

Saç Ekimi Neden Yapılır?

Saç ekimi,  bazı insanların zamanla ihtiyaç duyduğu bir durum olabilir. Bu operasyonun uzman doktorlar tarafından yapılması gerekir. Saç ekimi sonrasında doktor hastaya neler yapmaması gerektiği hakkında bilgi vermelidir. Neler yapılıp neler yapılmaması gerektiğini, saç ekimi yapılırken kullanılan teknikler belirler. Başarılı sonuçlar alabilmek için önerilen talimatlar dikkate alınmalı ve ona göre hareket edilmesi gerekir. Saç ekimi işleminin sorunsuz bir şekilde atlatılabilmesi için önerilerin dışarısına çıkmamak gerekir. Saç ekimi operasyonunun öncesi önemli olduğu kadar sonrası da çok önemlidir.
 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi, hastane ortamında, hemşirelerden ve saç ekimi doktorlarından oluşan ekip ile 4-8 saat kadar süren operasyonlarla yapılır. Saç ekimi sırasında donörden alınan saç kökleri önceden belirlenmiş olan, kelleşmiş olan alana yapılan işlemdir. Saç ekiminin yapılması için saç ekimi aşamalarının yerine getirilmesi gerekir. İlk aşamada saç ekimi operasyonuna hazırlık yapılır. İkinci aşamada ise operasyon öncesinde hastaya anestezi uygulanır. Diğer aşamada greftler toplanır ve bu aşama sonrasında da toplanan greftler ekime hazırlanır. Greftler ekime hazırlandıktan sonra ise kanallar açılır ve son aşama olan aç kökleri yerleştirilir.
 

Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

Kimse saçının dökülmesini istemez. Ama istenmeyen sebeplerden dolayı saçlar zamanla dökülebilir. Saç dökülmelerine genel olarak erkeklerde rastlansa da kadınların saçları da dökülür. Bunun için saç ektirmeye ihtiyaç duyarlar. Saçı dökülen kişilerin görüntüsü estetik olmadığı için bile, saç ekimine yönelmeler gerçekleşir. Açıklığı belli bir seviyeye ulaşmış kişiler, saç ekimi yaptırmak için daha uygundur. Bunun için yaş sınırlaması yoktur. Saç ekiminde yaş faktör olarak görülmemelidir. İhtiyacı olan herkes saç ekimi operasyonuna başvurabilir.
 

Hastalar Saç Ekimi Yaptırabilir Mi?

Bazı hastalıklar da saç ekimini gerektirebilir. Bunlar egzama, sedef ya da saçlı deride döküntü yaşayan hastalık sahipleri de saç ekimi tedavisinden faydalanabilir. Saç ekimi operasyonunu alelade bir operasyon değildir ve sadece uzman kişiler tarafından doğru teknikler uygulanarak yapılmalıdır. Aksi takdirde saç ekimi operasyonundan fayda sağlanamaz. Saç ekimi yaptırmayı düşünen kişilerin bu operasyona başlamadan önce kesinlikle bir dermatologla görüşmesi ve dermatoloji hekiminin görüşlerini aldıktan sonra bir operasyon girişiminde bulunmalıdır.

İletişim Formu
close slider
[contact-form-7 id="131" title="İletişim formu 1"]
Open chat
Yardıma İhtiyacınız mı var ?