Saç Ekimi Sonrasın da Neler Yapılmalıdır ? I Bakım ve İyileşme Süreci I Este Sağlık Saç Ekimi Sonrasın da Neler Yapılmalıdır ? I Bakım ve İyileşme Süreci I Este Sağlık
SAÇ EKİMİ SONRASINDA NELER YAPILMALIDIR

ESTE SAĞLIK SAÇ EKİMİ SONRASINDA NELER YAPILMALIDIR

Saç ekimi önemli bir cerrahi müdahaledir. Bu sebeple bu tıbbi uygulama öncesinde dikkat edilmesi gerekenler olduğu gibi operasyon sonrasında da dikkat edilmesi gerekenler bulunuyor. Saç ekimi son yılların en çok uygulanan cerrahi girişim uygulamalarındandır. Profesyonel anlamda gerçekleştirildiği takdirde ömür boyu kalitesini devam ettirir. Bu nedenle saç ekim uygulamasında alanında uzman ve kurumsal klinik tercih edilmelidir. Saç ekim uygulaması öncesinde ilgili klinik hakkında detaylı bir şekilde ön araştırmalar yapılmalıdır.
 

Uygulama Sonrasında Yapılması Gerekenler

Saç ekimi operasyonunda özellikle ilk süreçte uygulanması ve uygulanmaması gerekenler ilgili hekim tarafından belirlenir. Akabinde ise bireyin hassas davranmasına bağlı olarak operasyon başarısında o denli yükselme kaydedilebilir. Bilhassa da en çok tercih edilen etkili saç ekim uygulaması olan fue yöntemi ile saç ekiminde dikkat edilmesi gerekenler bulunuyor. Bu durumda özellikle de ağır aktivitelerden kaçınılması gerekiyor. Ağır yükler ile birlikte vücutta terleme meydana geldiğinden bu durum beraberinde saç köklerinde de terlemeye neden olabiliyor. Bunun neticesinde saç köklerinde zarar meydana gelebiliyor.
 

Fue İle Yapılan Saç Ekiminde Uzak Durulması Gerekenler

Fue tekniği uzmanlar tarafından da tavsiye edilen en kaliteli saç ektirme tekniğidir. Hastanelerde ve doktor kliniğinden uygulanan fue uygulaması sayesinde kalıcı saç kökleri elde edilebilir. Fue uygulamasından sonra mutlaka doktor uyarılarına uyulması gerekiyor. Stres, ağır yorgunluk, ağır işler, ruhsal gerginlikler, sinir bozukluklarından uzak durulması tavsiye edilir. Saç ekimi uygulamasından sonraki ilk gecede cinsel ilişkiden uzak durulması tavsiye edilir. Bu durum beraberinde saç köklerinde tahribata neden olabiliyor.
 
Fue tekniği ile uygulanan saç ekimlerinde özellikle ilk 7 günlük süreç boyunca antibiyotik ilaçlar kullanılır. Bu sebeple bu zaman dilimi boyunca alkolden kaçınılması gerekiyor. Fue tekniği üzerinden uygulanan saç ekimlerinde özellikle ilk 7 günlük süreç boyunca hafif düzeyli ağrı, halsizlik, kafa derisinde uyuşma gibi durumlar meydana gelebiliyor. Fakat bireylerin doktor uyarı ve önerileri doğrultusunda hareket etmesi bu olumsuz durumların giderilmesi açısından önemlidir.
 

İlk 3 Gün Boyunca Özen Gösterilmesi Gerekenler

İlk 3 gün boyunca sırt üzerinde uyku sürecine geçilmelidir. Bununla birlikte ilk 24 saat boyunca saçlar kesinlikle yıkanmamalıdır. Çünkü uygulamadan 24 saat sonrasında ilgili sağlık kuruluşundan pansuman alım işlemi gerçekleştirilir. Saçlarda ilk yıkama eylemi ise saç ekimi gerçekleştirildikten 3 gün sonrasında uygulanmalıdır. Olumsuz çevre ve hava şartlarından negatif etkilenmemek açısından ilk 3 gün boyunca evden dışarı çıkmadan önce şapka giyilmelidir. Bununla birlikte saç ekimi gerçekleştirildiği alanın 3 gün boyunca herhangi bir yerle temas etmemesine özen gösterilmelidir.
 

15 Günlük Sürede Özen Gösterilmesi Gerekenler

Bu süreç zarfında ise saç ekimi gerçekleştirildiği alanların güneşin zararlı ışınlarından korunmasına özen gösterilmesi gerekiyor. Saçlı deride enfeksiyon riskine neden olabileceğinden 15 günlük süreç boyunca havuz, sauna ve hamam gibi yüksek ısılı alanlardan uzak durulması tavsiye edilir. Bu süreç boyunca saç yıkama losyonu ve pH dengesi 5,5 düzeyinde olan anti bakteriyel şampuanlar üzerinden saçlar günlük olarak düzenli bir şekilde yıkanması tavsiye edilir.
 
Sağlıklı saç ekiminde ekim sonrasında da doktor tavsiye ve uyarıları dikkate alınmalıdır.

İletişim Formu
close slider
[contact-form-7 id="131" title="İletişim formu 1"]
Open chat
Yardıma İhtiyacınız mı var ?