PRP uygulaması içeriği nedir?
Kanımızda bulunan hücresel elemanlar haricindeki sıvı kısım plazma olarak adlandırılır. Plazmalar, dokuların ihtiyacı olan karbonhidratlar ve aminoasitler gibi önemli maddelerin taşınmasından sorumludurlar.

Her türlü yaralanma sonrasında kanamayı durduran ve iyileşmeyi başlatan hücrelere ise trombosit denir. Trombositler içinde bir çok büyüme faktörü ve sitokinler bulunmaktadır.

PRP, santrafüj işlemi sonrasında olması gerekenden kat kat daha fazla trombosit içeren, kişinin kendi doğal plazma sıvısıdır.

PRP Tedavisi nasıl uygulanır?
PRP enjeksiyonu saçlı deriye uygulanan yüzeysel bir enjeksiyondur. 2-3 dakika süren ağrısız bir enjeksiyon olan PRP ögle yemek arasında dahi uygulanabilir. Günlük yaşamı etkileyen herhangi bir şişlik veya morluk kesinlikle oluşmaz.

PRP uygulamasının yan etkisi var mıdır?
PRP tedavisi için kişinin kendi kanı trombosit açısından zenginleştirilerek kullanıldığı için alerjik reaksiyon riski yoktur.

PRP tedavisi kimlere uygulanabilir?
Genetik Saç Dökülmesi
Mevsimsel Saç Dökülmesi
Saç teli incelmesi, seyrekleşmesi ve saç zayıflaması sorunlarından biri veya tamamı olan kadın ve erkeklerde PRP tedavisi düzenli olarak uygulanabilir.

Saç PRP si işe yarıyor mu?
PRP, diğer faydalarının yanı sıra özellikle saç dökülmesinde oldukça başarılı sonuçlara sahiptir. Saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için yan etkisi olmayan ve yabancı madde ve ilaç kullanılmadan PRP uygulaması öncelikli bir tercihtir. Saç PRP’si özellikle genetik dökülmede çok olumlu sonuçlar verir.

PRP saç dökülmesini durdurur mu?
PRP tekniği kök hücre prensibinden yola çıkarak uygulanan bir yöntemdir. Doğru uygulanan prp tekniği hem saç dökülmesini durdurur hem de saçlara canlılık verir. PRP saçlarınız için günümüzde uygulanan en iyi sonuç veren yöntemdir. Herhangi bir alerjik yan etkisi yoktur ve saç ekimi sonrasında da saçların güçlenmesine destek sağlar.

PRP fiyatları nedir?
Güncel fiyatlarımızla alakalı bize ulaşmanız yeterli!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.