Saç Ekimi Nedir ?

Son yıllar da en sık karşılaşılan estetik görsel sorunlarından biri de saç dökülmesidir. Daha çok erkekler de görüldüğü düşünülse de, bu sorun kadınlarda da görülmeye başlamış ciddi bir problem haline gelmiştir. Herkes de günlük 50 ile 100 saç teli arasında dökülme veya saç kaybı olabilir. Bu rakamların üstündeki dökülme veya saç kaybı dikkate alınmalı ve bir uzmandan bu konuda destek alınmalıdır.

Saç Ekimi Gerekli Midir?

Son yıllar da en sık karşılaşılan estetik görsel sorunlarından biri de saç dökülmesidir. Daha çok erkekler de görüldüğü düşünülse de, bu sorun kadınlarda da görülmeye başlamış ciddi bir problem haline gelmiştir. Herkes de günlük 50 ile 100 saç teli arasında dökülme veya saç kaybı olabilir. Bu rakamların üstündeki dökülme veya saç kaybı dikkate alınmalı ve bir uzmandan bu konuda destek alınmalıdır. Günümüz de saç dökülmesi Mezoterapi gibi çok yönlü tedaviler de ne kadar azalıp önlem alınsa da, yoğun saç dökülmesi yaşamış kişiler de kalıcı olarak tek çözüm yolu saç ekim operasyonu ile sağlanır. Saç Ekimi, Saç Dökülmesinden kaynaklı ortaya çıkan ciddi saç seyrelmesi ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözüm yoludur. Saç ekim operasyonun da, kişinin iki kulak hizası ve ense bölgesinden genetik olarak dökülmeye kodlanmış sağlıklı saç kökleri toplandıktan sonra , ekim yapılacak bölgede açık ve ciddi seyrelme oluşmuş kısımlar da açılan kanallara tek tek ekimi gerçekleştirilir. Saç ekimi operasyonu lokal anestezi ile yapılan mikro cerrahi alanına giren ameliyattır. Bundan dolayı kesinlikle hastane de gerçekleşmesi gerekir.

Saç Ekiminin Aşamaları

1-Saç Köklerinin Toplanması 

Saç Köklerinin alınacağı donör bölge (iki kulak hizası ve ense bölgesi) İşlem için hazır hale geldikten sonra saç kökleri fue motoru ile tek tek alınmaya başlar. Bu aşama da köklerin ve dokuların zarar görmeden gerçekleşmesi çok önemlidir. Greft adını verdiğimiz bu köklerin bazıları birli, ikili, üçlü ve dörtlü saç teli içerir.

2-Kanalların Açılması 

Kanal açma işleminde, açılacak kanalların bulunduğu bölgeye uygun büyüklük ve saç köküne uygun derinlikte açılması. Saç ekimi işleminde alınacak sonucu doğrudan etkiler. Ekilecek saç kökünün boyutu ve kalınlığına uygun doğru kanalların açılması çok önemlidir. Kanalların açısı doğal saç yönü dikkate alınarak yapılırsa karşıdan bakıldığında ekim olduğu algısını ortadan kaldırır.

3- Saç Köklerinin Açılan Kanallara Ekilmesi 

Saç Ekiminde son aşama olan ekim aşamasında açılan kanalların boyutunu ve büyüklüğüne göre ayrıştırılan saç kökleri tek tek yerleştirilir ve saç ekimi operasyonu tamamlanmış olur.

Önce Sağlık,Doğallık.

bizi Tercih Edenler Mutlu.
Neden este Sağlık ?
Tam Teşekküllü Hastane 

Tüm operasyonlarımız tam teşekküllü JCI belgeli ve akredite olmuş hastanelerde yapılmaktadır.

%100 Başarı ve mutlu hastalar

Bizi farklı kılan işimize olan aşkımız operasyonların her aşamasında ayrı bir emek ayrı bir özveri gösterildiğinde başarı ve mutluluk kaçınılmaz olur.

Hijyen ve Sterilizasyon

Este Sağlık olarak Hastanelerimizde hijyen ve sterilizasyon kuralları tam olarak yapılır. Kullanılan malzemeler tek kullanımlıktır.

Ağrısız Anestezi

Operasyonlarımızda arasız anestezi cihazı kullanılarak ağrı ve acı hissetmezsiniz.

Ömür boyu Garanti ve Ömür boyu tıbbi destek

İşimizin daim arkasında ve takipçisiyiz. Verdiğimiz talimatlara uyulduğu takdirde tüm işlemlerimiz ömür boyu garantilidir.

saç ekim merkezi