Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nedir? sorusuna verebileceğimiz  cevap; mevcut saç yapısında dökülme yaşamış ya da saçsızlık sorunu yaşayan kişilerin, sağlıklı ve doğal görünümlü olacak şekilde kalıcı olarak gür saç görüntüsüne kavuşma yolculuğudur. Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen bu işlem, saç dökülmesi sebebiyle yaşanan saç kayıpları ve kelliğe kesin ve kalıcı çözüm üreten bir tekniktir.

Saç Ekimi Nedir?

Günümüz de saç dökülmesi Mezoterapi gibi çok yönlü tedaviler de ne kadar azalıp önlem alınsa da, yoğun saç dökülmesi yaşamış kişiler de kalıcı olarak tek çözüm yolu saç ekim operasyonu ile sağlanır. Saç Ekimi, Saç Dökülmesinden kaynaklı ortaya çıkan ciddi saç seyrelmesi ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözüm yoludur.

Saç ekim operasyonun da, kişinin iki kulak hizası ve ense bölgesinden genetik olarak dökülmeye kodlanmış sağlıklı saç kökleri toplandıktan sonra , ekim yapılacak bölgede açık ve ciddi seyrelme oluşmuş kısımlar da açılan kanallara tek tek ekimi gerçekleştirilir. Saç ekimi operasyonu lokal anestezi ile yapılan mikro cerrahi alanına giren ameliyattır. Bundan dolayı kesinlikle hastane de gerçekleşmesi gerekir.

Saç Ekiminin Aşamaları’nı gelin birlikte keşfedelim!

1. Saç Köklerinin Toplanması
Saç Köklerinin alınacağı donör bölge (iki kulak hizası ve ense bölgesi) İşlem için hazır hale geldikten sonra saç kökleri fue motoru ile tek tek alınmaya başlar. Bu aşama da köklerin ve dokuların zarar görmeden gerçekleşmesi çok önemlidir. Greft adını verdiğimiz bu köklerin bazıları birli, ikili, üçlü ve dörtlü saç teli içerir.

2. Kanalların Açılması
Kanal açma işleminde, açılacak kanalların bulunduğu bölgeye uygun büyüklük ve saç köküne uygun derinlikte açılması. Saç ekimi işleminde alınacak sonucu doğrudan etkiler. Ekilecek saç kökünün boyutu ve kalınlığına uygun doğru kanalların açılması çok önemlidir. Kanalların açısı doğal saç yönü dikkate alınarak yapılırsa karşıdan bakıldığında ekim olduğu algısını ortadan kaldırır.

3. Saç Köklerinin Açılan Kanallara Ekilmesi
Saç Ekiminde son aşama olan ekim aşamasında açılan kanalların boyutunu ve büyüklüğüne göre ayrıştırılan saç kökleri tek tek yerleştirilir ve saç ekimi operasyonu tamamlanmış olur.

Este Sağlık ayrıcalığı ile saç ekimi yolculuğunu başarı ile tamamlamış danışanlarımızı incelediniz mi?

Sıkça Sorulan Sorular

Saç, sakal ve kaş ekimi yolculuğunuz öncesi ve sonrası süreçlerde merak ettiğiniz konular hakkında sizleri hızlıca bilgilendirmek bizim için önemlidir. Sıkça sorulan sorularımızı incelediniz mi? Eğer daha fazlası hakkında bilgi almak isterseniz, dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz.

  • Saçlarınız Tıraş edilmez
  • Ekim sonrası iyileşme süreci normal ekime oranla yarı yarıya düşer.
  • Ekim bölgesi tıraş edilmediğinden dolayı anında hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  • Kanal açma işlemi yapılmadığından dolayı mevcut saçlarınız zarar görmez.
  • Normal Saç Ekimi yöntemine oranla santimetre kareye ekilen saç kökleri sayı bakımından iki katı daha fazladır. Böylelikle daha sık bir ekim ve daha da yoğun bir saç demektir.
  • Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Saç ekimi öncesi kişinin saçını uzatabildiği kadar uzatması istenir.Tam tıraşsız saç ekimi, özellikle uzun saçlı kadınlarda ve saçlarını 15-20 cm’den uzun kullanmayı tercih eden kişilerde tercih edilmektedir. Tam tıraşsız saç ekiminde de normal FUE tekniği uygulanmaktadır. Tam tıraşsız saç ekimi, özellikle normal ekimlerle kıyaslandığında uzun süre. Bu nedenle saç ekimi ekibinin planlamaya uyum sağlayabilecek, dokuyu bilen, tecrübeli, birikimli, donanımlı, etkin ve vicdanlı bireylerden oluşmalıdır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın!

Bölgesel tıraşlama çok fazla açıklığı olmayan 1000-1500 greft kök ihtiyacı olan ekimlerde uygulanmaktadır. Operasyon öncesinde ense bölgesinin en sık kısmından ufak bir alan tıraşlanarak, Sadece donör bölgenin ufak bir kısmında tıraşlaması yapılır.

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

-Daha Estetik, Daha Sağlıklı.

Safir Uçların kullanılması, hem sağlık hemde estetik açıdan güzel sonuçların alınmasını sağlar. Slit yöntemine göre daha mikro kanalların açılması iyileşmeyi hızlandırdığı gibi iz bırakmama konusunda da ciddi katkı sunar.

– Daha Doğal.

Elmas Safir uçların ön kısmı üçgen formu ile kanal açarken açıyı verme konusunda kolaylık sağlar ve daha doğal bir saç ekim görünümü gerçekleşir.

-Daha Sık Saçlar.

İstenilen saç sıklığını elde etme de elmas safir uçlar slit yöntemine göre çok küçük olmaları daha sık kanallar açmayı ve saç ekimi yaptıran kişilerin mutlu olacağı şekilde sık ve doğal bir sonuç ortaya çıkarır.

Detaylı bilgi için bize ulaşmanız yeterli!

Fue Saç Ekimi yönteminde klasik saç ekimi aşamaları ile birebir aynıdır. Saç köklerinin alınacağı donör bölge lokal anestezi ile hazır hale geldikten sonra, kişilerin saç yapısına göre uygun olan mikro motor uçları (0,7-0,9mm) ile saç köklerinin toplama işlemi gerçekleştirilir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.