İdeal Saç Ekim Yaşı Nedir ? I Saç Ekiminde Yaş Sınırı Var mı ? I Este Sağlık İdeal Saç Ekim Yaşı Nedir ? I Saç Ekiminde Yaş Sınırı Var mı ? I Este Sağlık
SAÇ EKİMİ KAÇ YAŞINDAN SONRA YAPILIR

ESTE SAĞLIK SAÇ EKİMİ KAÇ YAŞINDAN SONRA YAPILIR

Saç dökülmesi birçok bireylerde farklı sebeplere bağlı olarak meydana geliyor. Bu sebeple saç ekimi cerrahi girişimlerinde de geniş yaş aralığı söz konusudur. Çevre koşulları, genetik yapı, yoğun stres ve kaygı gibi birçok nedenler sonucunda saç dökülmesi meydana gelebiliyor. Saç ekiminde yaş durumu bu nedenle değişkenlik teşkil edebiliyor. Fakat saç ekiminde alt yaş sınırı 22 olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte yasal kapsamda 18 yaşını doldurmuş olan ve sağlık durumu yerinde olan bireyler de saç ekimi uygulamasından faydalanabilir.
 

Saç Ekimine Etki Yapan Etkenler

Saç ekimine etki yapan birçok etkenler bulunuyor. Bu etkenlerden biri saç dökülmesinin mevcut olmasıdır. Özellikle genç yaş kuşaklarında yoğun stres, ruhsal gerginlikler, sinir problemleri gibi sorunlar sonucunda saç dökülmesi meydana gelebiliyor. Bu dönemde bireyler estetikli bir görünüm elde etmek için saç ektirme kararı alabiliyor. Saç dökülmesinin minimum %50 oranında tamamlanmış olması gerekiyor. Bu durum aksine saç ekimi yaptırıldığında dahi bir müddet sonrasında diğer bölümlerde yeniden açıklık meydana gelebiliyor. Bu durum sonucunda ise bireylerin yeniden ek harcama yaparak açılan bölüm içinde saç ektirme operayonuna başvurması gerekebiliyor.
 

Bireyin Genel Sağlık Durumu

Saç ekim işlemine etki yapan önemli durumlardan biri de bireyin genel sağlık durumudur. Bireyin genel sağlığının yerinde olması saç ekim uygulamasının başarılı bir şekilde geçmesi ve başarılı neticeler alınması anlamına geliyor. Bu sebeple kalp ve böbrek hastalıkları, akciğer ve karaciğer hastalıkları, yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol hastalığı gibi kronik sağlık sorunlarına sahip olan hastalara saç ekimi tedavisi uygulanamaz.
 

Donör Alanının Yeterliliği

Saç ekimine etki sunan etkenler arasında dönor yani verici alanın yeterliliği de yer alıyor. Bireylerin yaş durumu ve genel sağlığı elverişli olması haricinde ense bölümündeki donör alanın yetersiz olması saç ekimi tedavisinin uygulanamaması anlamına geliyor. Ya da bu bölümün aşırı seyrek olması beraberinde seyrek tarzda saç ekimi yaptırılabileceği anlamına geliyor. Özellikle bireylerin genetik yapısı ve yaş aralığı dönor alanın yeterli olup olmamasında önemli rol alıyor. İleri yaş grubundaki bireylerde bu durum daha sıklıkla görülebiliyor.
 

Saç Ekim Tedavisinde Acı Durumu Söz Konusu mu?

Saç ekimi tedavisi doğrudan lokal anestezi uygulaması üzerinden gerçekleştiriliyor. Genellikle 7 günlük süreçte tamamlanmasının yanısıra mikro cerrahi bir işlem olarak da tanımlanıyor. Ortalama olarak 10 yıl öncesinden keşfedilen Fue tekniği sayesinde saç ekimi daha kolay ve daha acısız bir şekilde gerçekleştiriliyor. Fakat tüm cerrahi uygulamalarda olduğu gibi saç ekimi tedavisinde de hafif düzeyde acı hissedilebiliyor.
 
Fakat lokal anestezi uygulanması ve etkili ağrı kesiciler sayesinde mevcut acının minimum düzeye indirilmesi sağlanıyor. Bireyin acıdan huzursuzluk duyması söz konusu değildir. Saç ekim tedavisi lokal anestezi uygulaması üzerinden gerçekleştirildiğinden tedavi sonrası da acı duyulması söz konusu değildir. Özellikle uzman doktor kliniği üzerinden uygulanması durumunda acı durumu kayda değer düzeyde olması söz konusu olmaz.

İletişim Formu
close slider
[contact-form-7 id="131" title="İletişim formu 1"]
Open chat
Yardıma İhtiyacınız mı var ?