Saç Ekim Merkezi Seçerken nelere dikkat edilmeli ? I Este Sağlık Saç Ekim Merkezi Seçerken nelere dikkat edilmeli ? I Este Sağlık

ESTE SAĞLIK Saç Ekim Merkezi Seçerken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Saç ekim merkezi seçerken dikkat edilecekler konusu, bu işlemi yaptırmak isteyen her birey için hayati önem taşımaktadır. Oldukça dikkatli olunması ve doğru bir seçim yapılması gereken bir süreç olduğundan, ekim yaptırıldıktan sonra hayal kırıklığına uğramamak için kişiler kendilerine en doğru merkezi ve ekibi seçmeye çalışmaktadır.
Saç ekimi konusunda esas amaç, ekilen saçların tıpkı doğal saçlar gibi dökülmeden sağlıkla uzun yıllar saç derisinde barınabilmesi ve yoğunluğunu kaybetmemesidir. İstenilen bu sağlıklı, kalıcı ve gür görüntüye de ancak işinde profesyonel olmuş bir saç ekim uzmanı sizleri kavuşturabilir. İşte tam da bu noktada doğru saç ekim hekimini ve dolayısıyla doğru saç ekim merkezini seçmek hem maddi hem manevi olarak işlerin zorlaşmadan ilerlemesine olanak sağlamıştır.

Saç Ekim Merkezi Seçim Süreçleri

• Bir kişi eğer saç ektirmeye karar verdiyse, ilk yapacağı araştırmalarda muhtemelen kafası oldukça karışacaktır. Çünkü günümüzde oldukça popüler hale gelen saç ekim işlemi, artık internet ortamında yüzlerce kampanyayla ve işinin ehli olup olmadığı dahi bilinmeyen kişiler tarafından uygunsuz şartlarda uygulanmaya devam edilen bir işlem haline gelmiştir.

• Her klinikten farklı bir fırsat alacağınız karar verme aşamasında, önceliğiniz kesinlikle maddiyat olmamalıdır. Çünkü her ucuz fiyat veren yer kusursuz ekim yapacak diye bir kural yoktur. Aynı zamanda çok pahalı fiyatlar veren kliniklerin de her birinin mükemmel başarıda saç ekim uygulaması yapabileceğine dair bir kesinlik bulunmamaktadır. Anlatmaya çalıştığımız şey, kliniğin kendisinden de öte ekim işlemini gerçekleştirecek bireyin konuda uzmanlık derecesinde yetkinliğinin olup olmadığının kesin bir şekilde öğrenmeniz gerektiğidir.

• Bu tip arayışlarda doğru tercihi yapabilmek için, eğer varsa çevrenizde daha önceden saç ekim uygulaması yaptıran bir kişinin deneyimlerine danışın. Onun yorumlarını dinleyin, klinik ve şahıs hakkında araştırmalar yapın; hatta imkanınız varsa yüz yüze görüşüp hem ortamı hem uzmanı görmek için kliniği dahi ziyaret edebilirsiniz. Bu tip imkanlarınızın olmadığı durumlarda da telefon görüşmeleri yaparak özellikle uzmanla görüşüp bilgi almak sizin hasta olarak hakkınızdır.

• Bunun dışında saç ekimi işlemi kadar saç ekimi öncesinde de yapılacak testler konusunda yeterli ekipmana sahip olan kurum ve kuruluşların da tercih edilmesi oldukça önemlidir. Saç kökünüzün analizinin, saç derinizin analizinin ve ekim aşamalarının nasıl olması gerektiğinin doğru şekilde ayarlanabilmesi için son teknolojiye sahip ekipmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ekipmanlar da genelde profesyonel olarak FUE, DHI, tıraşsız saç ekimi ve sedasyonlu saç ekimi gibi saç ekim çeşitleri uygulamalarını yapabilen merkezlerde bulunmaktadır.

• Ekim esnasında enseden toplanacak greftler (saç kökleri), her kişide tek seferlik kullanılacak aletlerle toplanmak zorundadır. Hijyen ve sağlık açısından zorunluluk olan bu maddelere dikkat edilmediği sürece hem kişi hem de saç ekim merkezi tehdit altında bırakılmaktadır. Olası bir hastalık durumunda hem kişi etkilenecek, hem de hastaları etkilendiği için bu durumdan merkez de olumsuz olarak etki görecektir.
Sonuç olarak, iyi bir saç ekim merkezi seçmek isteniyorsa ve yaptırılacak işlem profesyonel ellerden çıksın isteniyorsa, mutlaka ve mutlaka alanında uzman kişilerin çalıştığı ve kurum olarak hastalarının memnun kaldığına araştırma yapılarak emin olunduğu klinikler seçilebilir. Pendik saç ekim merkezi ihtiyacını bu konuda sorunsuz olarak karşılayan Este Sağlık, saç ekimi yaptırmak isteye herkesi merkezlerinde layığıyla ağırlamaktadır. Güler yüzlü ve işinde uzman yardımcı ekibi, steril ve hijyenik saç ekim odaları, işinde profesyonel eğitim diplomalı estetik cerrahlarıyla gerçekleştirdiği saç ekim işlemleriyle bu sektörde başarısını yaldızlı harflerle yazdırmıştır.

En Son Haberler
Saç Ekimi
Saç Sağlığı 23 Aralık 2019
SAKAL VE BIYIK EKİMİ 9 Aralık 2019
İletişim Formu
close slider
[contact-form-7 id="131" title="İletişim formu 1"]
Open chat
Yardıma İhtiyacınız mı var ?