Saç Dökülmesi İçin Uygulanan Tedaviler Nelerdir?

Saç Dökülmesi İçin Uygulanan Tedaviler Nelerdir

Saç tedavileri, mevcut saç köklerini güçlendirmek, dolgun ve sağlıklı görünmelerini sağlamak ve saç dökülmesini önemli ölçüde önlemek için uygulanan tüm tedaviler için kullanılan ortak terimdir. Saç köklerini güçlendirmek ve saç dökülmesine neden olan sebepleri, ilaçlar ile beraber ortadan kaldırılmak amaçlanmaktadır. Saç dökülmesi, kalıtım, sigara, aşırı stres, düzensiz öğünler, vitamin eksikliği ve kimyasallar dahil olmak üzere birçok ürünün kullanımı gibi çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Saç dökülmesi tamamen önlenemez ancak saç ekim merkezlerinde uygulanan farklı tedavilere bağlı olarak önemli ölçüde gecikebilir ve daha sağlıklı ve daha güzel saçlara kavuşulabilir.

PRP Saç Tedavisi Nedir?

Saç tedavisi olan PRP, insan vücudundan az miktarda kanın toplanması, özel bir işlemle plazmanın ayrılması ve enjeksiyon yoluyla vücuda geri verilmesi işlemidir. Elde edilen plazma, ‘platelet’ adı verilen hücreler açısından zengindir. Plateletler, vücutta kan pıhtılarının sağlanmasında anahtar rol oynayan trombositlerin içerdiği büyüme faktörleri sayesinde yara iyileşmesinde önemli rol oynar. PRP ile tedavi vücuttaki bazı hastalıkları iyileştirebilir ve cildi kendi kanınızla gençleştirebilir. İlaçlar yerine kendi kanınızı kullanan PRP tedavisi, özellikle çevresel ve genetik faktörler nedeniyle yavaş hücre yenilenmesini engeller. PRP, saç dökülme tedavisi, cilt gençleştirme, ağrı tedavisi ve ortopedinin neden olduğu birçok hastalıkta kullanılır.

PRP Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

PRP saç tedavisi için mutlaka kişiden kan alınması gerekmektedir. Bu nedenle önce insan venöz kanından 10 cc kan alınır. İnsan kanındaki kırmızı kan hücreleri, mikrofiltrasyon ve santrifüjleme ile ayrılır. Bu işlemlerden sonra trombositler ve trombotik hücreler bol miktarda plazma materyali bağışlar. Bir sonraki adım malzemeyi saç köklerine uygulamaktır. Doku yenilenmesini esas alan bu uygulama yaklaşık 30 dakika sürer ve uygulama sırasında ağrısızdır. Ameliyat sorunsuz geçtiğinde saç kökleri iyileşerek sağlıklı bir duruma geri döner.

PRP Saç Tedavisinin Faydaları Nedir?

PRP saç tedavisi ile zayıf ve ince saçları geri kazanılabilir. Aynı zamanda saç kökleri kalınlaşır. Saçları PRP ile tedavi etmenin diğer faydaları ise aşağıdaki şekildedir:

  • Saçı dökülmelerden korumak
  • Saç köklerinin canlılığını artırmak
  • Saç stilini eski haline getirmek
  • Saç büyümesini teşvik etmek
  • Uykuya yatan saçın köklerini etkinleştirmek

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi, saç büyümesi ve gelişimi için gerekli olan vitaminler, mineraller (kalsiyum, iyot, manganez, bakır, çinko, selenyum, demir, potasyum), amino asitler ve yüzey genişleticileri içerir. Mezoterapi kafa derisi ve saç üzerinde oldukça etkilidir. Modern kozmetikte çeşitli saç problemlerini çözmek için en çok kullanılan uygulamalardan biri olarak kabul edilir. Bu uygulama birçok sorunu çözebilir. Hareketsiz saç köklerini uyandırır, besler ve kepeği giderir. Mezoterapi, deneyimli bir terapist tarafından yapılan saç tedavisi yöntemidir.

Saç Mezoterapisinin Faydaları Nedir? Başlıca avantajı saç köklerini besleyerek saç dökülmesini önlemektir. Bu yöntem ile mevcut saçların kafa derisine daha sıkı yapışmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda daha canlı ve taze saçlara kavuşabilirsiniz. Saç mezoterapisi, kafa derisindeki hücreleri uyararak çalışır. Bu sayede saçlar daha dolgun, elastik ve güçlü hale gelir. Ayrıca saç derisindeki kan miktarını düzenlemeye yardımcı olur ve saçları besleyerek daha güçlü hale getirir. Saç bakım tedavisi uygulamak, cildin uykulu saç köklerini yeniden canlandırmaya yardımcı olacaktır. Kepek, birçok insanın hayatını etkileyen ve yaşam kalitelerini düşüren bir olgudur. Piyasada şampuanlar ve kepek önleyici karışımlar da dahil olmak üzere pek çok ürün bulunmaktadır ancak tam kalıcı bir etki elde etmek imkansızdır. Saç tedavisi yönteminin uygulanması kepekle mücadelede iyi bir çözümdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir