PRP tedavisi

PRP saç tedavisini her insanın yaptırmasında fayda vardır. Unutulmamalıdır ki hiçbir ürün hiçbir cihaz PRP de dâhil olmak üzere sıfırdan saç çıkarmaz. Özellikle internette saç çıkartır diye dolaşan ürünler sizi o ürüne bağımlı yapar anlık dökülmeler olabilir. Fakat bırakıldığında şok dökülme yaşanır. Veya vücutta farklı reaksiyon göstererek sağlığınıza zarar verebilir.

PRP Nedir ?

PRP saç tedavisi kişinin kendi kanından elde edildiği için en sağlıklı ve en başarılı uygulamadır. Saçlarınız ince telli, zayıf ve cansız ise PRP uygulaması ile hacim alarak saçın kalitesi artar. Saç dökülmeniz var ise dökülmeyi durdurur. Ayrıca kadınlarda görülen saçların seyrelmesi ve saç tellerinin incelmesi, demir eksikliği gibi hastalıklar veya hormonsal değişikliklerle, menopoz döneminde yaşanan saç sorunlarının çözümünde tercih edilen bir uygulamadır. Yani kişinin kendi kanı kullanılarak uygulanan bu yöntem, saç dökülmelerini minimize etmekte, saçların hacmini ve yoğunluğunu arttırarak saç tellerinin canlanmasına ve sağlıklı olmasına katkıda bulunur.

PRP Saç Tedavisinin Uygulanışı

Kişinin saç yapısı ve saç dökülme sıklığına göre seans belirlenir. Kişinin damar yolundan ihtiyaca göre bir veya dört tüp kan alınır. Sonrasında alınan kan özel prp kitlerine dahil edilerek yine özel cihazında santrifüj edilerek trombosit haline gelir. Yani kandaki kırmızı kısım ile plazma kısmı birbirinden ayrıştırılır. Tüpün içerisindeki kanın sarı kısmı olan akyuvar, trombosit ve trombositlerin ihtiva ettiği büyüme faktörleri ufak mikro iğneler ile özellikle seyrelmiş bölgeye ve saçlı deriye saç köklerine enjekte edilir. Uygulama süresi, kanın alınması, ayrıştırılması ve saçlı deriye enjekte edilmesi totalde maksimum 30 dakikadır. Uygulama esnasında acı hissedilmez ve kesinlikle herhangi bir iz bırakmaz.

Neden este Sağlık ?

Tam Teşekküllü Hastane 

Tüm operasyonlarımız tam teşekküllü JCI belgeli ve akredite olmuş hastanelerde yapılmaktadır.

%100 Başarı ve mutlu hastalar

Bizi farklı kılan işimize olan aşkımız operasyonların her aşamasında ayrı bir emek ayrı bir özveri gösterildiğinde başarı ve mutluluk kaçınılmaz olur.

Hijyen ve Sterilizasyon

Este Sağlık olarak Hastanelerimizde hijyen ve sterilizasyon kuralları tam olarak yapılır. Kullanılan malzemeler tek kullanımlıktır.

Ağrısız Anestezi

Operasyonlarımızda arasız anestezi cihazı kullanılarak ağrı ve acı hissetmezsiniz.

Ömür boyu Garanti ve Ömür boyu tıbbi destek

İşimizin daim arkasında ve takipçisiyiz. Verdiğimiz talimatlara uyulduğu takdirde tüm işlemlerimiz ömür boyu garantilidir.

saç ekim merkezi