İğnesiz Saç Ekimi I Ağrısız Saç Ekimi I Este Sağlık I Saç Ekimi Merkezi İğnesiz Saç Ekimi I Ağrısız Saç Ekimi I Este Sağlık I Saç Ekimi Merkezi
İĞNESİZ VE AĞRISIZ SAÇ EKİMİ

ESTE SAĞLIK İĞNESİZ VE AĞRISIZ SAÇ EKİMİ

Tüm saç ekimi tekniklerinde, ekim esnasında kişinin bir şey hissetmemesi için ilk olarak saç köklerinin alınacağı bölgeye ve sonrasında ekim yapılacak olan bölgeye lokal anestezi uygulanarak uyuşması sağlanır. Günümüzün gelişen teknolojisiyle birlikte iğnesiz ve ağrısız saç ekimi uygulamaları da adından sıklıkla söz ettirmeye başlamıştır.
 
Lokal anestezinin uygulanması durumunda kişi kesinlikle ağrı sızı hissetmeden tüm ihtiyaçlarını giderebilir. Fakat lokal anestezi iğne ile yapıldığından ötürü, işlem yapılırken acı hissedebilmektedir. Bu acı ise diş hekiminin dişi çekerken yapmış olduğu iğnenin acısı ile eş değerdir. Acı eşiği düşük olan kişiler ya da iğne fobisi olan kişilerde “Comfort-in” dediğimiz cihaz ile lokal anestezi yapılır. Böylelikle hiçbir şekilde acı, ağrı ve sızı olmaz.
 

İĞNESİZ VE AĞRISIZ SAÇ EKİMİ UYGULANMASININ SÜRECİ

Comfort-in dediğimiz cihazın içerisindeki anestezi ilaçları, cihazın baskı uygulama yöntemi ile deri altına enjekte edilir. Böylelikle iğnesiz bir şekilde ağrı ve acı olmadan lokal anestezi uygulanmış olur.
 

SEDASYON UYGULAMASI İLE SAÇ EKİMİ

Kişilerin hafif uyku haline girerek yaptırdıkları saç ekimi işlemidir. Anestezi doktorunun, ağrı kesici ve rahatlatıcı özelliği bulunan bir takım ilaçların damar yolundan vermesi ile başlar.
 
Sedasyon sonrası saç ekimi esnasında kişinin bilinci ve şuuru açıktır, kendisini hafif uykulu hisseder ve rahat bir şekilde, işlemi gerçekleştiren uzmanla konuşarak işlem sürecini geçirir. Daha çok panik atak hastalığı olan, kapalı alan fobisi olan ve aşırı heyecanlı olan kişilerin tercih ettiği bir uygulamadır. Uygulamayı anestezi doktorunun yapması şarttır.

İletişim Formu
close slider
[contact-form-7 id="131" title="İletişim formu 1"]
Open chat
Yardıma İhtiyacınız mı var ?